Türkiye'nin dört bir yanı, 31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimler için hazırlıklarını sürdürürken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, gündeme dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Halk TV'de katıldığı bir programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, yerel seçimler ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ayrıca, Özel'in "cumhurbaşkanı adaylığı"na ilişkin yaptığı yorumlar da dikkat çekti.

screenshot-252-t3i7

"ANKARA KADAR RAHAT DEĞİLİZ AMA İSTANBUL'DA ÖNDEYİZ"

Özgür Özel, Ekrem İmamoğlu'nun seçim kampanyasını ve performansını övgüyle anlatırken, İstanbul'daki seçim yarışına dair değerlendirmelerde bulundu.

"Ankara kadar rahat olmasak da İstanbul'da öndeyiz" diyen Özel, İmamoğlu'nun her geçen gün farkı artırdığını ve herkesin bir adım gerideymiş gibi çalışması gerektiğini vurguladı.

screenshot-249-juzl

EKREM İMAMOĞLU'NUN CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI GÜNDEME GELDİ

31 Mart seçimlerinde bir zafer daha elde etmesi durumunda İmamoğlu'nun "4'te 4 yapacağını" belirten Özel, bu başarı sonrasında 2028 yılında Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığının gündeme gelebileceğini işaret etti.

Özel, "Ekrem İmamoğlu bir kez daha kazanırsa, üçüncü başarısından sonra anketlerde Recep Tayyip Erdoğan'ı çok rahat geçen bir profil çizdi" diye konuştu.

"CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMASI İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPARIM"

CHP lideri, İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olması durumunda üzerine düşen her şeyi fazlasıyla yapmaya hazır olduğunu belirtti.

AK Parti'de Kulisler Isınıyor: Değişim ve Yenilik Sinyalleri! AK Parti'de Kulisler Isınıyor: Değişim ve Yenilik Sinyalleri!

Bir başkasının bu başarıyı göstermesi halinde İmamoğlu'nun da parti için en doğru kararı vereceğine inandığını dile getirdi.

screenshot-253-qllw

Özel, "Birbirimizin zor zamanlarda nasıl ülkeyi ve partiyi düşündüğümüzü, zaman zaman zorluklara göğüs gerdiklerimizi çok iyi biliyoruz" dedi.

Ekrem İmamoğlu'nun anketlerde önde olması durumunda, cumhurbaşkanı adaylığını destekleyeceğini ve hiç tereddüt etmeyeceğini vurgulayan Özel, bu konuda kararlı olduklarını ifade etti.