7 Bölge 7 Üniversite Programı

7 Bölge 7 Üniversite Programı

7 Bölge 7 Üniversite Programı KSÜ’de Gerçekleştirildi.


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ile Borsa İstanbul (BİST), Sermaye Piyasaları Kurulu (SPK), Türkiye Sermaye Piyasaları Aracı Kuruluşları Birliği (TSPAKB) ve Takasbank İşbirliğiyle 50 adet İİBF öğrencisi için ‘7 Bölge 7 Üniversite Sertifika Programı’ KSÜ’de gerçekleştirildi. Birbirinden değerli yöneticilerin katıldığı program üç gün sürdü.


KSÜ Avşar Yerleşkesi içerisinde bulunan Cahit Zarifoğlu Konferans salonunda yapılan ‘7 Bölge 7 Üniversite Sertifika Programına’ TSPAKB Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Bahar, TSPAKB Genel Sekreter Yardımcısı Alparslan Budak, BİST-Yatırımcı İlişkileri Servisinden Arzu Girgin, BİST-Pay Piyasasından Efser Mersin BİST-Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasasından Hakan Balkan, BİST- Borçlanma Araçları Piyasasından Kemal Yavuz, BİST-Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasalarından Tuğçe Tokem, SPK’dan Güzin Şahin, Takasbank’tan Murat Özcan gibi çalıştığı kurumlarda otorite ve kendi alanlarında uzman olan konuşmacılar ile KSÜ İİBF Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. Ali Haluk Pınar ve 50 adet İİBF öğrencisi katıldı.


Öğrencilere BİST, SPK, TSPAKB ve Takasbank hakkında ve bu kurumlarda gerçekleştirilen işlemlerle ilgili bilgiler verilerek ayrıntılı sunumlar ve konuşmaların yapıldığı 3 gün süren programda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden (İİBF) 1 öğrenciye SPK’da, 1 öğrenciye BİST’te, 6 öğrenciye TSPAKB’de ve 4 öğrenciye Bahar Menkul Değerlerde olmak üzere toplam 12 öğrenciye bu kurumlar tarafından yaklaşık 60.000 TL değerinde eğitim ve staj hakkı tanındı.  


Üç gün süren sertifika eğitim programı sonunda KSÜ İİBF Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. Ali Haluk Pınar tarafından tüm katılımcılara günün anısına birer plaket takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2014, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66