Pazarcıklı öğrenciler Hollanda'da eğitim alacak

Pazarcıklı öğrenciler Hollanda'da eğitim alacak

Pazarcık Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, Hollanda'da eğitim alacak.


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Pazarcık Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, Hollanda'nın Amsterdam kentinde, "Hasta Bakımında Uzmanlaşma Eğitimi" projesi kapsamında 15 gün eğitim alacak.


Okul Müdürü Şişli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı (LLP) Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri" kapsamında öğrencilerin iki haftalığına Hollanda'ya gideceğini söyledi.


Şişli, okulun ortak olduğu "Hasta Bakımında Uzmanlaşma Eğitimi Projesi"nin Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edildiğini belirterek, şöyle devam etti:


"Okulumuzun hemşirelik bölümü öğrencileri Amsterdam kentindeki Alkmar Sağlık Merkezinde 15 gün boyunca teorik ve uygulamalı eğitim alacak. Proje ile hemşirelik ve hasta bakımından mezun olan öğrencilerin, 'Hayatboyu Öğrenme' yaklaşımı içerisinde Avrupa Birliği ülkelerindeki uygulamaları yerinde görmesi, ülkemizde bu alanda yapılan çalışmaları değerlendirmesi ve istihdamlarının kolaylaştırılması amaçlanmaktadır."


(AA)

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2014, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66