Fotoğrafta çarpıcı detay! Söylentiler gündeme damga vurdu!

Rusya’nın dün Mariupol kentini ele geçirdiğini açıklaması hem büyük bir şok hem de şüphe uyandırdı...

Fotoğrafta çarpıcı detay! Söylentiler gündeme damga vurdu!

Kremlin resmî sitesi Putin ve Şoygu’nun masada karşılıklı oturdukları fotoğrafları servis ederken Savunma Bakanı ve Rus liderin arasındaki diyaloğun kısa bir videosu da dünya kamuoyuyla paylaşıldı.

YÜZÜ NEDEN GÜLMÜYOR?

Yayınlanan bu görüntüler savaşın başından beri gündemde olan bir tartışmayı da tekrar alevlendirmiş oldu. Videoda Putin’in oldukça keyifsiz olduğu gözlenirken Mariupol’de yaşanan zaferin kendisini hiç sevindirmediği yorumları yapıldı.

Mutsuz ve endişeli bir yüz... Bu yetmezmiş gibi masayı bırakmayıp sürekli destek almaya çalışmak

Bu yetmezmiş gibi Rus liderin hem Sergey Şoygu ile olan görüşmesin de hem de yine dün gerçekleşen Nikolay Tokarev’le olan toplantısında oturduğu masanın kenarını sıkıca kavraması hastalık söylentilerini bir kez daha ayyuka çıkardı.

Oldukça nadir bir görüntü olan Putin-Şoygu görüşmesinin videosunda Şoygu Putin’e Mariupol şehrinin ‘özgürleştirildiğini’ anlatıyor. Ancak Putin bu sözleri duyunca sevinmek bir yana koltuğunda kaykılmış ve rahatsız görünen ifadesiyle bakanını dinliyor.

Savaşın patlak verdiği 24 Şubat tarihinden beri Putin’in fotoğraflarını ve konuşmalarını analiz eden uzmanlar Rus liderin hasta olduğunu ve sağlığının her geçen gün bozulduğunu iddia ediyorlar.

Putin dün Şoygu'nun ardından petrol ve doğalgaz boru hattı taşımacılığı şirketi Transneft'in başkanı Nikolay Tokarev'le de görüştü: Putin bu görüşmede de masayı bir an olsun bırakmadı

Kaynak:Hürriyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67