Yaklaşık 12,5 kilometrelik bölümün bu yıl içerisinde tamamlanarak bölünmüş yol olarak hizmete açılması planlanıyor.

Basına yapılan saldırının failleri yakalanmalı Basına yapılan saldırının failleri yakalanmalı

Çağılhan Mahallesi çıkışından itibaren dağ yamacına alınan ve Kabaağaç ile Akçırı Mahallelerini bypass ederek Ekinözü kavşağına kadar yeni güzergaha alınan ulaşım yatırımıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar çerçevesinde altyapısı biten bölümlerde ilk asfaltlama işlemine başlandı. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Av. Mevlüt Kurt, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur ve yönetim kurulu üyeleri, asfaltlama çalışmalarına başlanan Elbistan-Göksun karayolundaki Erçene-Ekinözü kavşağı arasında kalan güzergahta incelemelerde bulundu.

Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgi aldıktan sonra değerlendirme yapan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Av. Mevlüt Kurt, Elbistan-Göksun karayolunun, bölgenin can damarı olduğuna dikkati çekti.

Toplam 66 kilometre uzunluğundaki karayolunda 2 farklı şekilde çalışma sürdürüldüğünü belirten Kurt, “Elbistan-Göksun yolumuzu bölünmüş yol haline dönüştürmek için başlatılan çalışmaları yerinde görüyoruz. Bölgenin can damarı olan bu yolun Erçene-Ekinözü kavşağında ve Erçene-Kanlıkavak mahallesi arasında yoğunlaşan çalışmalar var. Erçene-Ekinözü kavşağı arasında ilk asfaltlama yapıldı. İnşallah en kısa sürede bu 12,5 kilometrelik güzergahı bölünmüş yol olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Toplamda 66 kilometrelik bu ulaşım ağının bu yılsonu itibariyle de 45 kilometrenin üzerinde bir kısmı bölünmüş yola dönüştürme hedefi bulunuyor.

Elbistan-Darıca karayolunun da ihalesi kısa süre önce yapıldı. İnşallah her iki güzergahın da tamamlanmasıyla birlikte Göksun’dan Malatya’ya kadar kesintisiz bir bölünmüş yola kavuşacağız. Bu da Elbistan’ımızı doğu ile batı arasındaki en kısa ve kullanışlı bir yol ağının içine alınmasını sağlayacak. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur ise, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu güzergahın değişmesiyle birlikte hem ulaşım güvenliği hem de konforu açısından büyük ilerleme sağlanmış olacak. 12,5 kilometrelik bir güzergahta asfaltlama başladı. Bu çalışma elbette önemli. İnşallah Malatya yolumuzla birlikte de şehrimiz önemli bir geçiş noktası haline gelecek. Şehrimize ve bölgemize hayırlı olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.