16 gündür Hakkari-Çukurca karayolu kapalı!

16 gündür Hakkari-Çukurca karayolu kapalı!

Hakkari-Çukurca kara yolu 16 gündür ulaşıma kapalı bulunurken, PKK tarafından alıkonulan 10 gümrük personelinden haber alınamıyor.


10 Ağustos’ta Hakkari-Çukurca kara yolunun her 10 kilometresine PKK’lılar tarafından patlayıcı döşenmesi sonucu başlatılan imha çalışmaları sırasında zaman zaman çatışmalar yaşanıyor.


Çığ tünellerine, köprü ve menfez altlarına yerleştirilen patlayıcıların bir kısmı güvenlik güçleri tarafından imha edilirken, halen kara yolunda tuzaklanmış patlayıcıların olduğu belirtildi. Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığından kalkan helikopterlerin tespit edilen PKK noktalarına ateş açtığı öğrenildi. Depin Polis Kontrol Noktası güzergahından Hakkari-Çukurca kara yolu ulaşıma kapalı bulunurken, Çukurca ve Şırnak istikametine giden sürücülerin alternatif yol olan Durankaya beldesi güzergahını kullanmak zorunda kaldıkları belirtildi.


10 GÜMRÜK PERSONELİNDEN HABER ALINAMIYOR


10 Ağustos’ta Hakkari-Çukurca kara yolunda kimlik kontrolü yapan PKK’lılar tarafından alıkonulan 10 gümrük personelinden haber alınamıyor. Gümrük personeli ailelerinin İHD ve Mazlumder’e başvurması üzerine insan hakları temsilcileri gümrük personellerinin bırakılması için ara buluculuk görevini sürdürüyor.


Halen bir haberin alınamadığı gümrük personelinin aileleri umutlu bir haber bekliyor.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63