3 Nisan 2016 yurtta hava durumu!

3 Nisan 2016 yurtta hava durumu!

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu ile Ordu, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


Yağışların; Ağrı ve Van çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere Doğu Karadeniz kıyıları ile Batman, Siirt, Iğdır ve Şırnak çevrelerinde yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve zamanla kar şeklinde olması bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeydoğu kesimlerde (4-8 derece) hissedilir derecede olmak üzere kuzey ve iç kesimlerde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.
Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimler ile zamanla Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlen hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: Ankara: Parçalı ve az bulutlu 16 İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 14 İzmir: Az bulutlu ve açık 25 Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi parçalı bulutlu 27 Antalya: Az bulutlu ve açık 26 Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 12 Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11 Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu yüksekleri karla karışlık yağmur ve kar yağışlı 8 Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 21 
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2016, 07:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63