Elin Başganları sözünü tutuyor. Sıra bizimkinde!..

Elin Başganları sözünü tutuyor. Sıra bizimkinde!..

2 aracın geçemediği yolu genişleterek adeta uçak pistine çeviren Başkan Sözlü, 14 Ağustos'ta verdiği yola uçak indirme sözünü de yerine getirdi.


Seçimlerden önce seçilebilmek için verilen sözler var.Dağıtılan umutlar var.İcraata gelince takdir sizin.Seçim zamanlarında ön saflarda bir grup amigo vari kişilerce "En büyük başgan bizim başgan"sloganları attırılırken,şimdi ne amigovari kişiler ne de bir yerleri yırtılırcasına vaatlerde bulunan kişilerden bir ses yok.İsterdik ki bizim başganın teleferiklerinin haberini yapalım.Turizmin merkezi diye addedilen klavuzluda ölülerimize başka manzaralı yer bulaydık...


Şimdi bize de bir Gaziantep'in, bir Adana'nın bu tarz haberlerini de yapmak düşüyor.


 


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 2 aracın yan yana geçmekte zorlandığı Karaisalı-Kızıldağ yolunun genişletilmesi, asfaltlanması ve güvenli hale getirilmesi için başlattığı çalışma Kızıldağ Karakucak Güreşleri öncesi tamamladı.
14 Ağustos’ta, Kızıldağ Karakucak Güreşleri’yle ilgili tanıtım toplantısında, daha önce iki aracın yan yana hareket edemediği yola uçak indireceğini söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, 22 Ağustos 2015 Cumartesi günü bu sözünü yerine getirdi ve yola uçak indirdi.
Başkan Hüseyin Sözlü, şehit cenazesine katıldığı için yola uçak indirilmesi etkinliğine katılamadı fakat,Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ramazan Akyürek, Sarıçam Belediyesi Başkan Vekili Tahsin Şahin, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları ve bazı meclis üyeleriyle, Kızıldağlılar tarihi ana tanıklık yaptı.
İNANÇ VE GÖNÜL İŞİ


Karaisalı Kızıldağ yolunun bu denli kısa süre içinde tamamlanmasının, inanç ve gönüş işi olduğunu belirten Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, “50-60 milyon liraya mal olacak bir işi 10 milyon liraya bitirdik.
Sadece parayla yapılacak bir iş değil bu.
42 günü yağışlı geçen 105 günde, yani çalışmaya uygun yaklaşık 70 günde yolu bitirdik.
15 km yol yapıldı.
Bu işin mimarı Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü Bey’e, ekibine çok teşekkür ediyorum.
Hepsinden Allah razı olsun” dedi.
EMEK VE ÖZVERİYLE YAPILAN YOL


Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Şahin de, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyerek, şunları söyledi: “Hüseyin Sözlü Başkanımız, şehit cenazesine katıldığı için burada olamadı.
O’nun verdiği sözün her zamanki gibi yerine getirildiğine şahitlik yapıyoruz.
Çok mutluyuz.
Bu yolun tamamlanmasında büyük emek ve özveri var.
Yapacaklarımızın da teminatıdır bu hizmet.


 


"HÜSEYİN SÖZLÜ TALİMAT VERDİ, BİZ YAPTIK"


Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Ragıp Bekaroğlu, Karaisalı-Kızıldağ yolu çalışmasına Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla başladıklarını ifade ederek, “Hüseyin Sözlü Başkanımızın, Karaisalı-Kızıldağ yolunun daha geniş, daha konforlu ve daha güvenli hale getirilmesiyle ilgili verdiği talimatı, Fen İşleri Daire Başkanlığı ve ekibimizle birlikte yerine getirdik.
Yolu uçak inecek genişliğe kavuşturduk.
Bu yol çalışmasının tamamı yaklaşık 15 km.
Yolun genişliği de minimum 20 metre.
Yolun tamamını kendi olanaklarımızla yaptık.
Hüseyin Sözlü Başkanım talimat verdi biz yaptık.
Yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.
ADANA’DA HÜSEYİN SÖZLÜ TARİH YAZIYOR


Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ramazan Akyürek, kentte tarih yazıldığını ifade ederek şöyle konuştu:
“Adana’da, Hüseyin Sözlü Başkanımızla birlikte tarih yazılıyor.
Bu yolun bitirilmesi ve uçak indirilmesi de tarihe geçmiştir.
Dar bir yol olan ve Kızıldağ gibi önemli bir yaylanın ulaşımını sağlayan yolun genişletilmesi, asfaltlanması ve güvenli hale getirilmesi, şu anda 30-40 bin olan yayla dönemi nüfusunu, 150 bine çıkarabilecek bir altyapı çalışması olarak da tanımlanabilir.
Hüseyin Sözlü Bey, Adana’da tarihe geçecek hizmetleri üretmeye devam edecek.
Adana’da bir şey değişti, her şey değişiyor ve değişim sürecek.
UÇAĞIN ÖZELLİKLERİ


8 metre 40 cm kanat genişliğine sahip, hafif spor havacılık sınıfındaki(Light Sport Aviation) eğitim uçağı tek motorlu, pervaneli ve saatte 200 kilometre hız yapabiliyor.
Uçak Kelaynak Havacılık Derneği’ne ait.
Pilot Süleyman Doğan.
 
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2015, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63