Hanefi Avcı'nın kitabı Eskişehir'de kapışıldı...

Hanefi Avcı'nın kitabı Eskişehir'de kapışıldı...

Kahramanmaraşlı Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın yazdığı, ‘Haliç’te Yaşayan Simonlar. Dün Devlet, Bugün Cemaat’ adlı kitabı görev yaptığı Eskişehir’de kapışıldı.“Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın kitabı mağazamızda büyük ilgi gördü. Kitap geldiğinde insanlar kuyruğa girdi ve kısa sürede tükendi. Mağazamıza gelen 240 kitabın tamamını birkaç saat içerisinde sattık. Çok talep var. Özel müşterilerimizin siparişlerini alıyoruz. 500 kitabın siparişini verdik. 600 sayfalık kitabın fiyatı 25 lira. Diğer kitaplara göre oldukça ucuz. Avcı’nın kitabı, bu ay en çok satan kitaplar listesinde birinci sıraya oturacak.”

CHP İL BAŞKANINDAN DESTEK

CHP Eskişehir İl Başkanı Erman Gölet, Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’ya destek veren açıklamada bulundu. Avcı hakkında İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma açmasını eleştiren Gölet, yaptığı yazılı açıklamasında şunları söyledi:

“Hanefi Avcı’nın işaret ettiği güçler hemen harekete geçip hakkında soruşturma başlattı. Devletin Avcı hakkında soruşturma açması değil, onu koruması ve iddiaları araştırması gerekir. 8 yıldır komutanlara, hakimlere, savcılara dokunmak serbest, ama cemaatlere dokunmak yasaktır. Sayın Emniyet Müdürümüzün yazdığı kitabın bir şok etkisi yaparak uyanışı sağlamasını umut ediyoruz. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2010, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63