'Hasret Kurultayı' için 5 km yol

'Hasret Kurultayı' için 5 km yol

Eski BBP Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasının meydana geldiği yere ulaşım için 5 kilometre yol yapıldı.

Kahramanmaraş İl Özel İdaresi yetkilileri, helikopter kazasının meydana geldiği yerin, Muhsin Yazıcıoğlu'nu sevenler tarafından ziyaret edildiğini, BBP'nin de yörede 9 Ağustosta 1. Hasret Kurultayı yapacağını belirtti.

Ziyaretçilerin kazanın olduğu yere araçlarıyla ulaşmalarını sağlamak için bir yol açılmasına karar verildiğini ve bir ay önce çalışma başlatıldığını ifade eden yetkililer, ''Kahramanmaraş İl Özel İdaresi olanaklarıyla Kızılöz köyü ile kaza yeri arasında bir ay süren çalışmayla bir yol açıldı. Arazinin durumuna göre genişliği 3 ile 5 metre arasında değişen yolun uzunluğu 5 kilometre. Bu yıl ilk aşamada toprak yol olarak hizmet verecek'' dedi.

BBP'nin 1. Hasret Kurultayı'na katılmak için çok sayıda kişinin 9 Ağustosta kaza yerine geleceğini ifade eden yetkililer, kurultaya katılacaklar için çadır yerleri hazırlandığını, su ve diğer ihtiyaçların karşılanması için de çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2009, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63