Helikoptere roketatarlı saldırı: 1 şehit!

Helikoptere roketatarlı saldırı: 1 şehit!

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde personel dağıtımı yapan skorsky helikoptere doçka ve roketatarla silahlı saldırı yapıldı.


Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde personel dağıtımı yapan skorsky helikoptere dokça ve roketatarla yapılan hain saldırıda tezkeresini alıp memleketine gitmek için helikoptere binen Doğan Acar simli asker şehit olurken, saldırıda 7 asker yaralandı. 
Edinilen bilgiye göre, Beytüşşebap ilçesinde tezkeresini alan ve izine giden askerleri Şırnak’a getirmek için havalanan skorsky helikopterine teröristler tarafından dokça ve roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda, ağır yaralanan ve tezkeresini alıp memleketine gitmek üzere helikoptere binen Doğan Güneş kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olurken, 7 asker ise yaralandı. Saldırı sonrası bölgede hava destekli operasyon başlarken, kobra tipi helikopterler bölgeyi yoğun ateş altına aldı.


 


ŞEHİT ASKERİN SON PAYLAŞIMI: "KALDI 7 GÜN BİR TANESİ, SANA KAVUŞMAMA 7 GÜN KALDI"
Şırnak Beytüşşebap'ta terhis olduktan sonra  evine dönmek için bindiği askeri helikoptere düzenlenen saldırıda şehit olan asker Doğan Acar'ın Denizli'deki evine ateş düştü.  Askerin facebook'taki son paylaşımı ise yürek burktu. Terhis olmanın heyecanını yaşayan Doğan Acar, sosyal paylaşım sitesindeki son mesajında " Kaldı 7 gün, sana kavuşmama 7 gün kldı" yasızını paylaşmıştı.


İHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2015, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63