İşte İsrail'in gizli KKTC planı!..

İşte İsrail'in gizli KKTC planı!..

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre Yahudi işadamları, KKTC'deki bazı avukatlar üzerinden paravan şirketler kurup, arazi toplamaya girişti. Özellikle Karpaz'da her yere villalar inşa edildi.


Habere göre; "Kıbrıs Çıkarması"na hazırlanan İsrail hükümeti, ilk önceYahudi işadamlarına finansal destek verdi. Hükümet yetkilileri, "KKTC ve Türkiye'nin güneykıyılarına yakın arazileritoplayın" dedi.

EN KIYMETLİ BÖLGE

Bunun üzerine Yahudi işadamlarının planı, bölgedeki avukatlar üzerinden devreye girdi. İşadamları, KKTC'de yaşayan bazı avukatlar üzerinden paravan şirketler kurup adanın en kıymetli arazilerini parselledi. Özellikle Büyükkonuk, Bahçeli, Tatlısu, Karpaz, Dipkarpaz, Yenierenköy ve Sadrazamköy bölgelerinde arazi kalmadığı öğrenildi. Bu bölgelerde alınan arazilere lüks siteler kurulduğu belirlendi. Ancak adadaki bu işbirliği, belgelerle gün yüzüne serildi.

YASAYA UYGUN DEĞİL

KKTC eski Barolar Birliği Başkanı olan avukat Barış Mamalı, adadaki bazı meslektaşlarının İsrail'li işadamlarıyla olan işbirliklerini deşifre etti. Mamalı, şunları söyledi: "İsrail, Yahudi işadamları ve KKTC'li avukatlarla kurduğu işbirliği sayesinde KKTC'de toprak alıyor. 6 meslektaşım bu işin içinde. Hatta bir avukatın 30 şirketi var. Bu avukatın üzerinden çok sayıda arazi satışı gerçekleşmiş." Öte yandan KKTC yasalarına göre bir yabancının alabileceği arazi en fazla 2 dönüm veya 1 adet konut.

KKTC'YE HAHAM ATANDI

Arsa planını adım adım devreye koyan İsrail, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Lapta ilçesinde lüks bir villayı ibadethaneye çevirdi. Sinegoga bir de haham atandı. Sinegogun kapısına "Yahudiler'in doğru adresi burasıdır" şeklinde İbranice tabela asıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2012, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23