Okmeydanı'nda polis operasyonu

Okmeydanı'nda polis operasyonu

İstanbul Okmeydanı'na sabah saatlerinde gelen çok sayıda polis ekibi belirlenen adreslere operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.


İstanbul Okmeydanı'na düzenlenen operasyonda aralarında kadınların da olduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.


Okmeydanı Cemevi'nin de bulunduğu Piyale Paşa Mahallesi'ne gelen polis helikopteri ile desteklenen özel harekat, terörle mücadele ve çevik kuvvet polisleri belirlenen adreslere operasyon düzenledi.


Çelik yelekleri ve başlıkları ile operasyona katılan polis ekipleri daha önce de operasyon düzenlenen 4 katlı bir binanın girişindeki çelik kapıyı kıramayınca itfaiye merdiveniyle ulaştıkları üst katlardaki demir parmaklıkları keserek eve girdi.


Operasyonda aralarında kadınların da olduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.


Operasyon düzenlen adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda kullanıma hazır molotofkokteyli ve havai fişek ile örgütsel doküman ele geçirildi. Bomba imha ekipleri molotofkokteylleri etkisiz hale getirirken, olay yeri inceleme ekipleri operasyon düzenlenen adreslerdeki çalışmaları sürdürüyor.


Polis ekiplerinin Okmeydanı civardaki geniş güvenlik önlemi devam ediyor.


 


(AA)

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 06:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63