Olumsuz hava uçak seferlerini iptal ettirdi!

Olumsuz hava uçak seferlerini iptal ettirdi!

Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yapılan bazı iç ve dış hat seferleri iptal edilince yolcular, havalimanında sabahlamak zorunda kaldı.


 İstanbul'u etkisini altına alan ve gece saatlerinde de etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle uçak seferleri iptal olunca, yolcular havalimanında sabahladı. Geceyi Atatürk Havalimanı'nda oturma banklarında geçirmek zorunda kalan yolcular, sabah saatlerinde seferlerin yeniden başlamasını beklediklerini söylediler. Havalimanında sabahlayan yolcular arasında, dün akşam dolu olduğu için otele yerleştirilemeyenler ile otele gitmeyi kabul etmeyenler de bulunuyor.


 Kar yağışının aralıksız devam etmesi nedeniyle Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne ( DHMİ) bağlı karla mücadele ekipleri, Atatürk Havalimanı'nda pistlere iniş ve kalkış yapılabilmesi için gece boyunca çalışmalarını sürdürdü.


 SEFERLER İPTAL EDİLDİ


 Dün 193 seferin iptal edildiği Atatürk Havalimanı'nda bugün de bazı seferler yapılamıyor. Kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları'nın İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan gerçekleştirileceği bazı iç ve dış hat seferleri iptal edilirken, İstanbul'a yapılan seferler ise gecikmeli olarak gerçekleştirilebiliyor.


 İptal edilen bazı seferler şöyle:


 İç Hatlar: Türk Hava Yolları'nın Denizli, Adana, Adıyaman, Konya, Bodrum, Elazığ, Kayseri, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Erzincan, Sivas, Van, Kahramanmaraş, Nevşehir, Hatay.


 Dış Hatlar: Türk Hava Yolları'nın Musul, Münih, Viyana, Paris, Bakü, Atina, Roma, Donetsk, Malaga, Valencia, Torino ve Napoli

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2012, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23