Öztunç iddalara cevap verdi...

CHP ve İYİ Parti’nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ali Öztunç, birkaç gündür kendisine yönelik yapılan paylaşımlara ateş püskürdü. Öztunç: “Bakın bi kaç gündür, AK Parti Kahramanmaraş örgütünden birileri, isimleri hepsi bende. Milletvekillerinin yakınları, bazı adayların amcasının çocukları, benimle ilgili bir kampanya başlatmışlar” dedi.

Öztunç iddalara cevap verdi...

Partinin il başkanlığında bir açıklama yapan Öztunç, kendisi hakkında yapılan kirli propagandaya cevap verdi. Projelerinin açıklanmasının ardından kendisine oluşan ilgiyi kırmak niyetinde olan bazı kişilerin aleyhinde kirli çalışma yaptığına vurgu yapan Öztunç: “İyi niyetle sokağa çıktım, iyi niyetli projelerimi açıkladım, iyi niyetle ne yapmak istediğimi anlatıyorum. Toplumda da karşılık buluyorum. Anket sonuçları geldi. Yüzde 41 Sayın Hayrettin Güngör görülüyor. Yüzde 40 ben görünüyorum, 19’da kararsız görülüyor. Bu anketler geldikçe, hemşerilerimizin bana ilgilisi arttıkça, projelerimi dinledikçe şaşırıyorlar. İftira atıyorlar, dedikodu yapıyorlar. Korkuyorlar. Bu kadar korkmayın. Bakın bi kaç gündür, AK Parti Kahramanmaraş örgütünden birileri, isimleri hepsi bende” şeklinde konuştu
Öztunç’un konuşmasından satır başları şöyle: 
31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kaldı.  31 Martta yurttaşlarımız şehrü-l eminlerini seçecekler. Hem ilçelerde hem büyükşehirde. Belediyeleri yönetecekler insanları göreve getirecekler. Bu kapsamda bizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gördüğüm ilgiden gayet memnunum. Keyifli bir kampanya oluyor. Yurttaşlarımız sağolsun, destek veriyorlar. Gittiğim her yerde; ‘Bu şehri kurtarırsan sen kurtarırsın, atom karınca kurtarır diyorlar’ bu da beni mutlu ediyor. Projelerimizi açıkladım.  Ben projelerimi açıkladım ama rakibim Hayrettin Güngör hala açıklamadı. Hiç mi projesi yok? Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sırtına binerek mi? Kampanya yürütecekler. Bakıyorsunuz, Sayın Cumhurbaşkanın ismi dışında başka bir şey söylemiyorlar. Yani yerele seçimlerde Kahramanmaraş’ın adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’mı? Merak ediyorum.

NİYE HAYRETTİN GÜNGÖR BEY BİR PROJE AÇIKLAMIYOR.
Mesela ben tranvay dedim. Ama Hayrettin Güngör projelerini açıklamadı. Açıklasın artık vatandaş bir görsün. Bizde görelim bakalım, ne yapmak istiyor, ne yapacak. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasına saklanarak, seçim kampanyası yürütmesinler. Bir davetim olmuştu Hayrettin Güngör’e. Aksu TV bu şehrin televizyonu. Gel Aksu TV’de ikimiz, istediğiniz kadar gazeteci, il başkanınızı, milletvekillerinizi alın yanınıza, ben tek başıma olacağım. Tartışalım, konuşalım. Kahramanmaraş’a ne yapacağız? Bunları bir konuşalım. Vatandaş’ta dinlesin. 
İYİ NİYETLE SOKAĞA ÇIKTIM

iyi niyetli projelerimi açıkladım, iyi niyetle ne yapmak istediğimi anlatıyorum. Toplumda da karşılık buluyorum. Anket sonuçları geldi. Yüzde 41 Sayın Hayrettin Güngör görülüyor. Yüzde 40 ben görünüyorum, 19’da kararsız görülüyor. Bu anketler geldikçe, hemşerilerimizin bana ilgilisi arttıkça, projelerimi dinledikçe şaşırıyorlar. İftira atıyorlar, dedikodu yapıyorlar. Korkuyorlar. Bu kadar korkmayın. Bakın bi kaç gündür, AK Parti Kahramanmaraş örgütünden birileri, isimleri hepsi bende. Milletvekillerinin yakınları, bazı adayların amcasının çocukları, benimle ilgili bir kampanya başlatmışlar. Vay efendim bakın neler söylemiş bakın videoya diyorlar. Ne söylemişim 1978 yılında Kahramanmaraş’ta, acı olaylar yaşandı mı? Yaşandı. Yaşanan bu acı olaylarda Sünni’de Alevi’de acı çekti mi? Çekti. Biz bu sıkıntıları yaşadık. Kim yaşattı bu sıkıntıları provokatörler yaşattı. Şehre gelen milli piyangocu yaşattı. Ne işi vardı o kadar milli piyangocunun Kahramanmaraş’ta. Şehri karıştırdılar, provokasyon yaptılar. Kardeşi kardeşe kırdırmaya çalıştılar. Peki, bu provokatörlerden hesap sormayacak mıyız? Kahramanmaraş’ta insanları birbirine kırdıran, dışarıdan gelen Maraş’la ilgisi olmayan bir olay. Her yerde bunu söyledim, Meclis kürsüsünde de bunu söyledim. 12 Eylül darbesinin ayak taşlara idi onların yaptıkları. Tıpkı 15 Temmuz’da yapılan gibi. 15 Temmuz’dan hesap sormayacak mıyız? O zaman ki provokatörlerden hesap sormayacaksak,  15 Temmuz’da ki  provokatörlerden de hesap sorulmaması gerekiyor.
 

24 SAAT VERİYORUM

Burası bizim şehrimiz. Kardeşçe yaşıyoruz. Ama provokatörler yine iş başında. Bir bakıyorsun milletvekilinin kardeşi, bir bakıyorsun Büyükşehir Belediye Başkanını amcasının oğlu, bir bakıyorsun tarihçiyim diye kendini anlatan bir meczup, tuhaf şeyler. Bugün Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundum. Provokatörlere karşı, iftira kampanyaları açanlara karşı, yalanlara karşı, hakaret edenlere karşı.

KASET SİYASETİ Mİ YAPACAKSINIZ ?

AK Partililere sesleniyorum; korkmayın. Kaset siyaseti mi yapacaksınız. Ben söylediğim şeyleri yine söylüyorum. Provokatörlerden hesap sorulacak. Eğer kaset siyaseti yapılacaksa, 24 saat veriyorum. AK Partinin il başkanına, Büyükşehir Belediye Başkan Adayına, milletvekillerine, devletin buradaki yetkilisi Sayın Valiye, 24 saat süre veriyorum. Eğer 24 saat süre içerisinde provokatörleri susturmazlarsa, gereğini yapmazlarsa kaset siyaseti nasıl yapılırmış görürler. 3 erkek 1 kadın kaseti unutulmadı. Onu mu izlettirelim? Benim hiçbir akrabamın FETÖ terör örgütü ile alakası yok. Hangi belediye başkan adaylarının FETÖ terör örgütü ile ilişkisi var onu mu açıklayayım? Dosyası ile. Benim kardeşimin FETÖ ile ilişkisi yok. Bunları mı açıklamamı istiyorlar. 24 saatleri var. 24 saat içerisinde iftira atan, provokasyon yapanlara hatleri bildirilecek. Aksi takdirde ben CHP milletvekili olarak, çıkarım onların anladığı dilden onlar ile mücadele ederim. Her kuşun eti yenmezmiş. Bu son uyarıdır kendilerine. Ben proje yapacağım diyorum, hafif raylı sistem yapacağım diyorum, kahramanlar stadı yapacağım diyorum, Güney Çevre Yolunu yapacağım diyorum, kreşler, taziye evleri açacağım diyorum yeni mezarlık alanı açacağım diyorum, dev bir cami yapacağım diyorum, onlar çıkıyorlar vay şudur, vay budur diyorlar. Korkuyorlar. Çok net söylüyorum. Benim verilmeyecek hiçbir hesabım yok”

Haber: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 12:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahittiin kahraman
Bahittiin kahraman - 2 yıl Önce

Sayin kanal 46 yineticileri tarafli calisiyorsunuz
Bakin
Mekalanin basin
C h p ve iyipartinin buyuk sehir belediye baskani yazmis siniz
Ali oztunc ne zaman kahraman maras buyuk sehir belediye baskani oldu acaba
Lutfen saflari birakin zaten zaaftan cok tarafciluga benziyorya
Benden soylemesi

SIRADAKİ HABER

banner63