Özünal: ''Tek vücut halinde federasyon oluşturup birlikte hareket etmeliyiz''

Özünal: ''Tek vücut halinde federasyon oluşturup birlikte hareket etmeliyiz''

Elbistan ilçesine gelen Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Ramazan Özünal, muhtarların federasyon çatısı altında toplanarak birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.
Elbistan Muhtarlar Derneği Başkanı Rüstem Gül'ü ziyaret eden Özünal, muhtarların devlet ile millet arasında köprü oluşturduğunu belirtti.
Muhtarların yetkilerinin artırılması gerektiğini kaydeden Özünal, ''Sırtımızı sıvazlayan siyasiler yetkilerimizi mutlaka artırmalı. Benim muhtarlarım kapılarda beklememeli. Ayrıca, muhtarlara ödenek değil maaş verilmeli'' dedi.
Ramazan Özünal, dünyada teknolojinin hızla geliştiğine işaret ederek, muhtarların da teknolojiye ayak uydurması gerektiğini vurguladı.
Toplumsal çalışmalar yapabilmelerinin muhtarlar arasındaki kopukluğun giderilmesiyle sağlanabileceğini anlatan Özünal, şunları söyledi:
''Tek vücut halinde federasyon oluşturup birlikte hareket etmeliyiz. Sesimizi yasal çerçeve içerisinde ulusun menfaatleri için duyurmalıyız. Muhtarlar Derneği Genel Başkanlığının da saygınlığını, tavır, davranış ve hizmetlerimizle artırmalıyız. Ülkemize ve halkımıza daha yararlı işlerde aktif olarak yer almalıyız.''
Özünal, Türkiye'de 53 bini aşkın köy ve mahalle muhtarının tek çatı altında toplanması durumunda büyük bir gücün ortaya çıkacağını kaydetti.
16 Temmuz'da yapılan genel kurulda yeni bir jenerasyon olarak göreve geldiklerini ifade eden Özünal, önümüzdeki süreçte muhtarların ödenekleri, Bağ-Kur, yasa ve özlük hakları gibi sorunları çözmek istediklerini sözlerine ekledi.
Özünal, daha sonra Elbistan Kaymakamı Recai Akyel'i makamında ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2006, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63