Teröristlere yardım eden 5 kişii yakaland!

Teröristlere yardım eden 5 kişii yakaland!

Genelkurmay Başkanlığından, bölücü terör örgütü mensuplarına yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen 5 iş birlikçinin Mardin'de gözaltına alındığı bildirildi.


Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli yurt içi olaylar ile günlük faaliyetlere ilişkin bilgilere yer verildi.


Buna göre, bölücü terör örgütü mensuplarına yardım ve yataklık yaptıkları belirlenen 5 şüpheliden 2'si Artuklu'da, 3'ü Derik'te yakalandı.


Yapılan aramalarda iki av tüfeği, iki tabanca, yedi tabanca şarjörü ve 69 tabanca fişeği ele geçirildi.


Kara hudutlarından yasa dışı geçiş teşebbüsleri


Ayrıca, Kara Kuvvetleri Komutanlığının hudut birlikleri, Suriye'den Türkiye'ye girmeye çalışan 427 şahıs ile bu ülkeye çıkmaya çalışan 25 kişiyi yakaladı. Hudut hattında bir büyükbaş hayvan, 18,5 kilogram kubar esrar, bir motorlu araç ve bin 340 paket kaçak sigara ele geçirildi. 


Irak sınırında da yasa dışı yollardan yurda girmeye çalışan 4 kişi yakalandı. Irak hudut hattında 484 cep telefonu, bin 475 kilogram nargile tütünü ve 3 kilogram muhtelif gıda maddesine el konuldu.


Türkiye'den Yunanistan'a çıkmaya çalışan 68, Bulgaristan'a gitmeye çalışan 47 şahıs gözaltına alındı.


Gün içinde, kara hudutlarında yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 571 kişi yakalandı. 


Öte yandan, Jandarma Genel Komutanlığı unsurları tarafından Türkiye'de bulunmak için yasal gerekleri taşımayan 117 kişi ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca da 552 şahıs yakalandı.
(AA)

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2015, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63