TSK'dan 'kağıt parçası' açıklaması!

TSK'dan 'kağıt parçası' açıklaması!

Genelkurmay Başkanlığı iki ay ara verdiği Basını Bilgilendirme Toplantıları'na bugün tekrar başladı. İlk toplantının en önemli mesajı, Genelkurmay Karargahı'nda hazırlandığı öne sürülen ancak aksi ispatlanan "İrtica ile Mücadele Planı"yla ilgiliydi. Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ'un "kağıt parçası" olarak tanımladığı belgeyi hazırlayanların hala yakalanmamasına dikkat çekildi ve savcılara çağrıda bulunuldu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın haftalık basın toplantısında konuşan Tuğgerenal Metin Gürak, "Çicek imzalı belgeyi üreten ve sızdıranlar yargılanmalı" dedi.

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanlığı tarafından 2 ay verilen haftalık basın toplantısı bugün Hasan Tahsin Bilgi Merkezi'nde yapıldı. Toplantıya Genelkurmay Genel Sekreteri Tümgeneral Ferit Güler, Genelkurmay Hukuk Müşaviri Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu, ve İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak katıldı.

Toplantıda Taraf Gazetesi'nde yayınlanan irticayla mücadele eylem planına ilişkin belgeyle ilgili soruya, cevap veren Tuğgeneral Metin Gürak, "Çicek imzalı belgeyi üreten ve sızdıranlarda yargılanmalı" şeklinde konuştu.

Tuğgeneral Gürak, "İrtica ile mücadele eylem planı" haberiyle ilgili soruşturma hakkında, "Türk Silahlı Kuvvetleri, özellikle iddia edilen belgeyi maksatlı olarak üreten ve basın organlarına sızdıran kişilerin tespit edilmelerini ve adalet önüne çıkarılmalarını beklemekte, gelişmeleri yakından takip etmektedir" dedi.

Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri Tümgeneral Ferit Güler de, dün medyada, "Şanlıurfa'da erlerin alev kuyusuna atlamaya zorlandığı" iddialarına yer verildiğini, olayın haberde belirtildiği şekilde gerçekleşmediğini, konuyla ilgili idari soruşturmanın yapıldığını, sorumlular hakkında gerekli yasal işlemin başlatıldığını bildirdi. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2009, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63