Yavuz: Ekonomi IMF'ye teslim!

Yavuz: Ekonomi IMF'ye teslim!

Doğru Yol Partisi (DYP)Kahramanmaraş İl Başkanı Hasan Belli’nin konuğu olarak kente gelen DYP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mümtaz Yavuz, Cuma günü (dün) Belli Otel’de partililerine seslendi.
Toplantıya, Yavuz’un yardımcısı Tuncay Arslan, DYP İl Başkanı Hasan Belli, Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanı Mustafa Evliya, Karacasu Belediye Başkanı Süleyman Topçuoğlu, 28 Mart 2004 Tarihinde DYP’den Belediye Başkan Adayı olan Mutlu Fettahoğlu’nun yanı sıra, Gaziantep DYP İl Başkanı Sermet Atay ve Kahramanmaraş DYP İl ve İlçe Başkanlığı üyeleri katıldı.
DYP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yemekli toplantı öncesinde bir konuşma yapan Yavuz, “Ak Parti Hükümeti hem iç siyasette hem de dış siyasette etkisiz bir politika izlemektedir” diyerek, hükümeti sert bir dille eleştirdi. Yavuz; şöyle konuştu: “Ak Parti hangi vaatlerle iktidara geldi hatırlıyor musunuz? 3’lü koalisyonun beceriksizliğini öne sürüp, devlet bu üçlü koalisyon ile yönetilemez diyerek oy almadı mı? İktidara gelmeden öncede IMF yönetiyor bu ülkeyi, koalisyon IMF güdümünde demediler mi? Şimdi soruyorum… sizin üçlü koalisyondan ne farkınız kaldı. Siz IMF’nin dediğinden çıkabiliyor musunuz? Ekonomimizi Hükümet mi yönetiyor IMF mi yönetiyor? İşsiz sayısı 2 milyon kişi daha arttı, memurumun zammını vermediniz, çiftçi sizin yüzünüzden perişan bir durumda. İç siyaset ve ekonomi IMF’ye, dış siyaset ise Amerika Birleşik Devletlerine teslim.”

‘BÖYLE BİR HÜKÜMET OLUR MU?’

Yavuz; sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu hükümetin Milletin refahını sağlamak bir yana milletimin başına açmadığı dert kalmamıştır. DYP İktidarında böyle miydi. Dış siyasete bir bakalım; Daha düne kadar dost, kardeş ve iki Müslüman ülke olarak yaşadığımız Irak, İran, Suriye ve Lübnan gibi devletlerle şu andaki ilişkilerimize bir bakın. Bizim iktidarımızda Talabani ve Barzani ile dosthane ilişkilerimiz vardı. Onların sorunlarını Türkiye çözüyordu, biz çözüyorduk. Hatta pasaportlarını dahi bizler verdik. Peşmergeler gelip te Türkiye ye sığınmadılar mı? Bizler bu coğrafyada 1000 yıl boyunca Kürt, Çerkez, Laz, Türk hep bir arada yaşamadık mı? Sayın Başbakanımız Erdoğan çıkıp diyor ki; (Kürt Sorunu var ve bu benim sorunumdur) diyor. Böyle bir sorun yoktur. Binlerce yıl beraber yaşadığımız kişilerle bu güne kadar sorun olmadı da şimdi mi sorun oldu. % 99’u Müslüman bir Türkiye’de yaşıyoruz ve Amerika geliyor; “Irak’a geçerken bana yardım edin” diyor. Ak Parti Hükümeti ne yapıyor hemen geçiş tezkeresini imzalıyor. ABD Askerleri yola çıktılar ve Nusaybine kadar gelip konuşlandılar. Sınıra yığınak yaptılar ve Irak’a girmek için II. Tezkerenin Ak Parti Hükümeti tarafından onaylanmasını beklediler. 1 Mart 2003 yılında Ak Parti yine tutarsız ve dirayetsiz bir politika izleyerek bu tezkereyi geçirmedi. Madem geçirmeyecektin birinciyi de geçirmeyeydin. ABD askeri sınıra kadar gelmiş konuşlanmış, sen ‘YOK BURDAN ÖTEYE GEÇEMEZSİN, GERİ DÖN’… böyle bir hükümet olur mu? ABD tabi ki güneyden girmek zorunda kaldı ve Türkiye’nin bu yaptığını da unutmadı unutmayacak.
Ak Parti olarak Türkiye olarak senin tek sorunun varsa o da 35 bin cana kıyan PKK sorunudur. Bu konuda da yine zayıflığını gösteriyor hükümet… Irak’tan Amerika’dan medet umuyor. Yardım edin de PKK sorununu çözelim diyor. Öyle yapacağına Kandil dağını yerle bir etsene! Sivrisineği öldürmek yerine bataklığı kurutsana.”

‘VATANDAŞ BU HÜKÜMETTEN BIKMIŞ’

Yavuz konuşmasına Ak Partinin yatırımlardan da elini ayağını çektiğini söyleyerek devam etti. Yavuz “Velhasıl hükümetimiz iç siyasette de dış siyasette de bitmiş bir durumdadır. Vatandaşlarımız bunu çok iyi görüyorlar. Bizler de tüm teşkilatlarımızı gezdiğimizde görüyoruz. Çiftçimde, sanayicimde, işçimde emeklimde artık bu hükümetten bıkmış. Türkiye’nin bir çok yerin de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da, Ak Parti hükümeti tarafından yapılan bir yatırıma şahitlik edemezsiniz. Yatırımları bitirdiler, vatandaşın alım gücünü bitirdiler. İşsizlik arttı, Türkiye Boş gezen Üniversite mezunlarıyla doldu taştı. Artık vatandaş erken seçim istiyor ve bu hükümetten kurtulmanın çarelerini arıyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2006, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63