CHP'li Şengül'ün Emniyette ifadesine başvuruldu!

CHP Kahramanmaraş İl Binasına ‘128 Milyar Dolar Nerede’ yazılı pankart asan CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, Emniyet Müdürlüğünde ifadeye çağrıldığını söyledi. Kanal 46’ya konuşan Şengül; “Parti olarak 128 Milyar Doların nerede olduğu sorusunu pankart açarak sorduk. Bizi ifadeye çağıracaklarına hükümet yetkililerin 128 Milyar Doların nerede olduğunu cevaplasınlar” dedi.

İşte Şengül’ün konuşmasından satırbaşları

Evet biz bunu pankart asarak sorduk, ama pankartımıza bir cevap gelmediği gibi üzerine birde ifadeye çağırıldık, ifade vermekten biz gocunmayız, ama lütfen Hükümet yetkilileri de çıksınlar 128 Milyar Dolar’ın nerede olduğunu söylesinler, sayıştay’a rapor versinler, çünkü biz esnaflarımızı geziyoruz çiftçilerimizi geziyoruz biz vatandaşı geziyoruz vatandaşlar ise de bize soruyor ana muhalefet yetkisi vermiş siz hak ve hukukumuzu koruyabilmek adına  iktidara muhalefet edeceksiniz demiş,  bizde bu yetkiye dayanarak soruyoruz bu suç mu ?  vatandaşın kaybolan parasını soruyoruz  bizim çocuklarımızın geleceğini etkileyecek parayı soruyoruz bir kişi de çıksın desin ki bu para burada dolayısıyla biz Ülkemizin daha şeffaf yönetilebilmesi adına hem 128 Milyar Doların hem buna benzer harcamaların sayıştay raporlar ı olarak teslim edilmesini istiyoruz bu bizim hem vatandaşlık görevimiz hem de Ana muhalefet partisinin il başkanı olduğum için bu görevi üstlendim dolayısıyla vatandaşlarımızın adına da bu soruyu tekrar soruyorum ‘’128 Milyar Dolar Nerede?’’ ve sormaya da devam edeceğiz!

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 16:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
musti
musti - 3 hafta Önce

Sayın Şengül lütfen açıklarmısın 128 milyar dolar nerden borç yapılmış nasıl olmuş çamur at izi kalsın hesabımı yapıyorsunuz

musti
musti - 3 hafta Önce

tutturmuşsunuz 128 milyar dolar gidiyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner63