banner77

Hırsızlar için Emniyet Müdürü harcanır mı?

Hiç ortada yokken Polis Müdürü Salim Cebeloğlu’nun apar topar emekliye ayrılmasının ardından yeni trend dedikodu; “Bu zoraki emekliliğin arkasında son yapılan operasyonlar mı var”

Niğde Emniyet Müdürü iken Haziran 2020’deki kararname ile Kahramanmaraş’a atanan Sayın Cebeloğlu geçtiğimiz günlerde emekliye ayrıldı.

Kahramanmaraş’ta 2,5 yıl görev yaptı, hiç ortada yokken, aniden verilen emeklilik dilekçesi tabi ki herkeste şoke etkisi yarattı.

Sıra dışı farklı bir yapıya sahip müdür Cebeloğlu sosyal medyayı da aktif kullanan Polis Müdürlerinden biriydi.

Emniyet Müdürü Cebeloğlu’nun emeklilik dilekçesinin arkasında gerçekten son operasyonlar mı vardı?

Her şeyi bilmelerine rağmen susan fakat Polis Müdürünün emekliliği üzerinden algı oluşturanların bir dedikodusu muydu?

Yoksa her türlü usulsüzlüğü artık aleni yapıp, boğazına kadar çamurun içinde olan o şahıs ve suça karışanların hukuk adamlarına gözdağı vermek için uydurduğu bir hikâye miydi?

Polis Müdürü Cebeloğlu’nun facebook sayfasından “Namuslu görünen namussuzlar, akıllı durun. Sessizliğim size cesaret vermesin. Pişman olursunuz.” Paylaşımı ve bu paylaşımın altına yapılan bazı yorumlar son yapılan operasyonu da işaret ediyordu.

Bu söylemler o şahıs ve yakın çevresinin hukuk adamlarına gözdağı vermek için belki menfaatlerine de geliyordu.

Fakat unuttukları bir şey vardı, o dedikoduyu yapanlar; İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet Aktaş’ın bu tür hırsızlık operasyonları için emniyetin tek bir bekçisini bile harcamayacağını bilmemeleriydi.

Soylu Bakan Emniyet birimlerinin arkasında dağ gibi durmaktadır, onun varlığı polis müdürlerine usulsüzlüklere karşı cesaret vermektedir.

Halkın tek beklentisi; Ne bir polis müdürü ne de Cumhuriyetin adalet dağıtan savcıları en küçük 1 milimetre geri adım atmadan aynı kararlılıkla bu operasyonları sonuca ulaştırmalıdır.

Çocuklarımızın geleceğini çalan bu güruha gerekli intizam bir an önce gösterilmelidir. Geleceği çalınan sadece benim çocuklarım değil, sizlerin çocukları da olduğunu unutmayın.

Artık seçim üzeri tüm Kahramanmaraş’ın açık açık konuştuğu ve gündeme getirmekten utandığı bu meselelere Ak Parti Genel Merkezi de el atmalıdır.

Kangrene dönüşen bu ur bir an önce kesilip atılmalıdır. Artık kim neyi bekliyor anlamış değilim.

Gelelim hızlı gelişen emeklilik olayına;

Sayın Cebeloğlu’nun aniden verdiği emeklilik dilekçesinde dik duruşu vardır, duygusallığı vardır.

Müdür Bey kimseye boyun eğmeyen, eğip bükülmeyen bir yapıdadır.

Bir anlık kızgınlık ve duygusallık emeklilik dilekçesine kadar gitmiştir.

Sayın Müdürümüze kente yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bizim Furkan’ın da bir baba gibi sevdiği müdür beyin yolu açık olsun inşallah.

Geride görevine devam eden kanunları korumakla görevli kolluk kuvvetlerimizden tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunmak için çalışmaya devam etmesi gerekir.

Kim ne söylediğimi çok iyi biliyor, bu işi bilip ses çıkarmayanlar, o işi yapan kadar suçludur. (NOKTA)

YORUM EKLE

banner66

banner67