Kahramanmaraş, son deprem felaketinin yaşandığı yer olarak hafızalarda yer edindi.

Bu felaketin bir kahramanı ise 60 yaşındaki Remzi Akıllı oldu.

Onikişubat ilçesinin Şazibey Mahallesi Yunus Sitesi B Blok'taki evinde depremin yakaladığı Akıllı, yıkılan binanın enkazından tam 6 saat sonra kurtarıldı.

Kirişci'den Yerel Seçim Değerlendirmesi: Kahramanmaraş'ta Siyasi Dengeler Neleri İşaret Ediyor? Kirişci'den Yerel Seçim Değerlendirmesi: Kahramanmaraş'ta Siyasi Dengeler Neleri İşaret Ediyor?

O anlarda yaşadığı korku ve endişenin ardından Akıllı, daha büyük bir şokla karşılaştı. Kendine geldiğinde ayağının kesilmesi gerektiğini öğrendi.

Üç farklı hastaneyi ziyaret ettiğinde aldığı cevaplar hep aynıydı. Akıllı, depremin anlık dehşetini yaşayan biriydi ve bu olayın Allah'tan geldiğine inanıyordu.

kesilecek-denen-ayagi-merhemle-iyilesti

Akıllı, yaşadığı bu zorlu süreci şu sözlerle anlattı: "Deprem anında neler olduğunu biz de bilemedik. Tabii ki bu bir kaderdi ve Allah'tan gelmiş bir olaydı. İnşallah bundan sonra daha dikkatli, daha sağlam binalar yapılır. Halkımıza, sadece güzel görünen değil, sağlam binalar almalarını tavsiye ederim. Bizim apartmanımız Şazibey Mahallesi Yunus Sitesi'ydi. Depremden tam 6 saat sonra beni enkazdan çıkardılar."

Ancak Akıllı'nın hikayesi burada sona ermedi. Doktorlar tarafından kesilmesi gereken ayağını, yeğeni tarafından hazırlanan özel bir merhemle iyileştirdi. Akıllı, bu mucizevi iyileşme hakkında şu sözleri dile getirdi: "Hastaneye gittiğimizde yaralanan ayağımın kesilmesi gerektiği söylendi. Sağ olsun Allah beni üzmedi. Bir sevdiğim yeğenim, bana özel bir merhem hazırladı ve patlamış olan ayağım bir ay içerisinde düzene girdi. İleriye dönük bazı zorluklar yaşayacağımızı düşünüyorduk ama şu an ayağım üzerine basabiliyorum."

kesilecek-denen-ayak-merhemle-iyilesti_kanal46

Remzi Akıllı'nın hikayesi, Kahramanmaraş'taki deprem felaketi sırasında yaşadığı zorluklara ve mucizevi kurtuluşuna dikkat çekiyor.

Bu olay, depremlerin yıkıcı etkilerini azaltmak için daha güvenli binaların inşa edilmesi gerekliliğini bir kez daha vurguluyor.

Remzi-Akilli