Kahramanmaraş'ta, rengarenk doğası ve serin sularıyla ünlü olan Ardıç Suyu, Kurban Bayramı’nda piknik yapmak isteyenlerin vazgeçilmezi haline geldi. Onikişubat ilçesine bağlı Tekir Mahallesi'nin kırsalında yer alan Ardıç Suyu, hem yerel halkın hem de çevre illerden gelenlerin ilgisini çekiyor.

Kahramanmarastaki Ardic Suyu Mesire Alani Piknikcilerin Ugrak Yeri Oldu2

PIKNİK MERKEZİ OLDU

Yaz aylarında piknik yapmak isteyenlerin tercih ettiği Ardıç Suyu, temiz havası, yemyeşil doğası ve buz gibi suyuyla ziyaretçilerine eşsiz bir doğa deneyimi sunuyor. Kurban Bayramı boyunca bölge, mesire alanları, çardakları ve dev çınar ağaçlarının gölgesinde piknik yapan vatandaşlarla dolup taşarken, doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenler buraya akın etti.

Kahramanmarastaki Ardic Suyu Mesire Alani Piknikcilerin Ugrak Yeri Oldu1

Kahramanmaraş'ta pide ve lahmacun fiyatlarına zam geldi: Yeni fiyat listesi Kahramanmaraş'ta pide ve lahmacun fiyatlarına zam geldi: Yeni fiyat listesi

ÇEVRE İLLERDEN YOĞUN İLGİ

Kahramanmaraş’ın yanı sıra Gaziantep, Adana, Osmaniye ve Kayseri gibi çevre illerden gelen ziyaretçiler, serin sularında ferahlayıp, doğa içinde piknik yapmanın keyfini çıkarıyor. Bölgeyi tercih edenler, temiz havada mangal yakarak, sevdikleriyle birlikte keyifli anlar yaşıyor.

Kahramanmarastaki Ardic Suyu Mesire Alani Piknikcilerin Ugrak Yeri Oldu4

SERİNLEMEK İÇİN GELİYORLAR

Ziyaretçilerden Resul Aydemir, “Bu alana geliyoruz, pikniğimizi yapıyoruz, ailemizle vakit geçirip dinleniyoruz. Soğuk suyun tadını çıkarıyoruz. Burada olmak gerçekten çok güzel” diyerek bölgenin cazibesine vurgu yaptı. Ardıç Suyu'nun serin ve berrak sularında keyifli anlar geçiren ziyaretçiler, bu doğal cenneti keşfetmekten büyük memnuniyet duyuyor.

Kahramanmarastaki Ardic Suyu Mesire Alani Piknikcilerin Ugrak Yeri Oldu3

Kahramanmarastaki Ardic Suyu Mesire Alani Piknikcilerin Ugrak Yeri Oldu5

Editör: İsa Aslantaş