Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremler 11 ilde yıkıma neden olurken, depremin yaralarını sarmak için tüm ülke seferber oldu. Deprem bölgesine yapılan yardımlar hız kesmeden devam ederken, Kahramanmaraş’ın en değerli ve köklü ailesi olan Balduk ailesi, deprem anından itibaren gerçekleştirdiği çalışmalarla herkesin takdirini kazandı.

Kahramanmaraş sevdalısı Mehmet Balduk’un kızı Nazlı Ceylan Balduk Kurtul, babasının kızı olduğunu yaşanan deprem anından itibaren gösterdi. Eşine ait Kurteks fabrikasını depremin ilk gününden itibaren üs olarak kullanan Nazlı Ceylan Balduk Kurtul, kendi çevresinden gelen tır tır yardımları şehir merkezine, ilçelere ve köylere sevkiyatını yaptırdı.

Balduk ailesinin deprem anından itibaren yardım götürülemeyen kırsal bölgelere gerçekleştirdiği yardım sevkiyatı, depremzedelere adeta can suyu oldu. Balduk ailesinin gerçekleştirdiği cansiperane çalışma herkesin takdirini kazandı.

AK Parti Onikişubat Belediye Başkanı Aday Adayı Kılçık'tan ziyaret AK Parti Onikişubat Belediye Başkanı Aday Adayı Kılçık'tan ziyaret

Çalışanlarını da Unutmadılar

Balduk ailesi, Nazar Tekstil çalışanlarını da depremde yalnız bırakmadı. Nazar Tekstil çalışanlarının telefonlarına “Değerli çalışanlarımız evi ağır hasar alan ve evi yıkılan çalışanlarımıza prefabrik konut sağlanacaktır. Prefabrik konut tercih etmeyen çalışanlarımıza ise 6 ay boyunda aylık 5 bin TL kira yardımı yapılacaktır. Evi orta ve az hasarlı çalışanlarımıza ise tek sefere mahsus olmak üzere toplam olarak 15 bin TL tadilat yardımı (talep doğrultusunda) yapılacaktır. Yapılacak olan tüm yardımlar e-Devlet üzerinden alınan hasar tespit sonucu ve ikametgah belgesine göre yapılacaktır” şeklinde SMS gönderen Balduk ailesi, bu zor günde dayanışmanın ne denli önemli ve kritik olduğunu herkese hatırlatmış oldu.