Andırın’da Ak Parti rekor kırdı

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde şuana kadar yerel seçimlerde kırılmayan oy rekoru 31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerde kırıldı. Hakimlikten istifa ederek Cumhur İttifakı Ak Partinin adayı olan Ahmet Doğan yüzde 63,64 ile Andırın’ın yeni başkanı oldu.

Andırın’da Ak Parti rekor kırdı

Hakimlikten istifa ederek Ak Parti’den Andırın Belediye Başkan Adayı olan Ahmet Doğan Andırın’da rekor oy aldı. Ak Partinin yüzde 50’yi bir türlü yakalayamadığı Andırın’da yüzde 63’ün üzerinde oy alarak Ak Partiye en çok oy veren 3’üncü ilçe oldu.

Şuana kadar ilk 5’e giremeyen Andırın Ahmet Doğan’la 3’e girmeyi başardı. Hâkimlikten istifa ettikten sonra Andırın’a gelerek çalışmaya başlayan Ahmet Doğan hemşerilerinin güvenini kazandı. Seçim sonuçlarına yansıyan güven Andırın’ın yerel seçim tarihinde Ak Partiye rekor oy vermesini sağladı.

2014 seçimlerinde MHP’den Andırın Belediye Başkan Adayı olarak seçimi kıl payı kaçıran Ali Çatalbaş, 2019 seçimlerinde İyi Partiden girdi. Doğan rakibini neredeyse ikiye katladı.

AK Parti 2004 yerel seçimlerinde Yüzde 40, 2009 seçimlerinde yüzde 49.3, 2014 seçimlerinde ise yüzde 39,6 oy almıştı. 2019 ise oyunu ortalama 20 puan artırarak yüzde 63,64’e yükseltti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraşlıgil
Maraşlıgil - 4 yıl Önce

ALLAHIM HAYIRLI UĞURLU ETSİN İNŞALLAH-TEMİZ DÜRÜST ADAMGİBİ SİYASET YAPMA TEMENNİSİYLE.

Andırınlı
Andırınlı - 4 yıl Önce

Ahmet Başkan temiz, dürüst, adam gibi adam Andırınımızın güzel insanları da Ahmet başkanı tanıdığı için ödüllendirmiş oldu çok şükür

SIRADAKİ HABER

banner20

banner67