Kahramanmaraş Valisi Coşkun Kapalıçarşı esnafını dinledi!

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, kentin Tarihi Kapalı Çarşısı’ndaki esnafları ziyaret ederek, Covid-19 sürecinde maske takılması yönünde uyarılarda bulunarak, esnafların sorunları dinledi, çözüm üretti!

Kahramanmaraş Valisi Coşkun Kapalıçarşı esnafını dinledi!

İçinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması, salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ediyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine "Koronavirüs Denetimleri" konulu gönderilen genelge kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da denetimler aralıksız olarak devam ediyor. Bu kapsamda sık sık denetimler yapan Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, bu kez Tarihi Kapalı Çarşı’yı ziyaret etti. İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Emniyet Müdür Yardımcısı İhsan Kıvrak'ın da katıldığı denetimde esnaflara maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyması yönünde uyarılarda bulunan Vali Coşkun, Kahramanmaraşlının genel olarak kurallara uyduğunu söyledi.

“ESNAFLARIMIZ KURALLARA RİAYET EDİYOR”

“Temennimiz özellikle maske, mesafe, temizlik konusunda bu hassasiyetin daha da yükselmesi” diyen Vali Coşkun, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği üzere artık mutat hale geldi. Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda bizde işletmelerimizi, esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Pandemi tedbirleriyle ilgili alınan tedbirleri yerinde görüp hem vatandaşlarımıza hem esnaflarımıza bu tedbirleri tekrar hatırlatıyoruz. Mümkün mertebe artık esnaflarımız kurallara riayet ediyorlar. Tabii ki temennimiz özellikle maske, mesafe, temizlik konusunda bu hassasiyetin daha da yükselmesi. Malum işletmelerimizde zaman zaman müşteri kalabalıkları olabiliyor. Bu kalabalıklarda temennimiz belirlenen kurallara vatandaşlarımızın, işletme sahiplerimizin, esnaflarımızın kurallara uyması. İnşallah bizde geldiğimiz süreç itibariyle beklentimiz vakaların giderek azalması. Ancak hem Türkiye’de hem dünyada hem de ilimizde zaman zaman vaka artışları olabiliyor. Bunu takip ediyoruz. Bizim Kahramanmaraşlı hemşerilerimize çağrımız mutlaka ama mutlaka maskemizi takalım. Hiçbir şekilde maskeden vazgeçmeyelim ve sosyal mesafemize dikkat edelim. Hijyen kurallarına dikkat edelim. Eğer bu 3’lü tedbire uyduğumuz takdirde sonuç alacağımıza inanıyorum.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73