TBMM Düellosu Kahramanmaraş’a taşındı

Önceki gün TBMM’de Kahramanmaraş’ta ki su fiyatlarının arttığını belirten CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’a KASKİ Genel Müdürlüğünden cevap geldi. Cevapta su fiyatının güncellendiği belirtilirken, Öztunç ise sosyal medya hesabından KASKİ’yi topa tuttu.

TBMM Düellosu Kahramanmaraş’a taşındı

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) gündem konuşması için söz alan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, yaklaşık 10 dakikalık konuşmasının büyük bir bölümünde Kahramanmaraş’ta yaşanan aksaklıkları dile getirdi. Şehirdeki su fiyatlarından, iftar çadırlarının kurulmamasına kadar geniş yelpazede konuşan Öztunç’a ilk olarak AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir cevap verdi. İlerleyen saatlerde kısa adı KASKİ olan Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünden yazılı bir açıklama yapıldı.

YAPILAN AÇIKLAMA FİYATLAR GÜNCELLENDİ
“Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un Türkiye Büyük Millet Meclisinde su fiyatlarındaki artışla ilgili yaptığı konuşma üzerine bazı basın yayın organlarında Kahramanmaraş’ta suya zam yapıldığı ile ilgili haberler yapılmıştır. KASKİ Genel Kurulu tarafından su ücret tarifesi en son 15 Mayıs 2017 tarihinde belirlenmiştir. 08 Ocak 2019 tarihli Genel Kurul kararı ile de enflasyon oranına duyarlı bir şekilde su ücret tarifesinin güncellenmesi 30 Nisan 2019 tarihine ertelenmiştir. 08 Ocak 2019 tarihinden sonra ise su ücret tarifesi ile ilgili yeni bir düzenlenme yapılmamıştır. Kahramanmaraş KASKİ, en ucuz su ücret tarifesi (ÇTV dahil 3,47 TL/m³) uygulayan 30 büyükşehir arasında yedinci sırada yer almaktadır. Ayrıca 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren ihtiyaç sahibi ailelere aylık kişi başı 2.5 ton su ücretsiz verilecektir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla arz olunur”
BAL GİBİ ZAM YAPILDI
KASKİ’nin bu açıklaması sonucu kendi sosyal medyası üzerinden bir açıklama yapan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Bal gibi zam yapıldı” diyerek şöyle konuştu: “Değerli Kahramanmaraşlı hemşerilerim suya zam yapıldığına ilişkin meclisteki konuşmam üzerine KASKİ açıklama yapmış. Zam yapmadık, güncelleme yaptık demiş. Güya enflasyon oranlarına göre su fiyatları güncellenmiş ve bu eski yönetimin aldığı kararmış. Zammın adı güncelleme oldu. Komik bir açıklama olmuş. İsteyen alsın faturaları karşılaştırsın. Bal gibi de zam yapıldı. Ben belediye başkanı seçilseydim su fiyatlarını yüzde 30 indirecektim. Ama AK Parti tam tersini yaptı. Yazık oluyor memleketime. Her yerde su fiyatları iniyor, Kahramanmaraş’ta artıyor. Hem yazık hem de ayıp. Hayrettin beye hayırlı olsuna gittiğimde söylemiştim, yaptığı her iyi, güzel, memleket yararına çalışmada desteğim ama aksi durumda karşısındayım. Çünkü ben Kahramanmaraş halkının vekiliyim. Görevimi de hakkıyla yaparım. Allah’tan başka Kimseden de korkum yok, kimseye de minnet borcum yok”

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63