Ankara, geçtiğimiz pazar günü, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) yeni yasama yılı açılışına saatler kala korkunç bir olaya sahne oldu. İçişleri Bakanlığı'nın Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde meydana gelen bombalı saldırı girişimi, ülke gündemini sarstı.

SALDIRIDA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Saldırı girişiminde bulunan 2 teröristten biri, üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirerek kendini imha etti. Diğer terörist ise polis ekiplerinin müdahalesi sonucu öldürüldü. Olay sırasında 2 polis memuru da yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

TERÖRİSTLERİN KAÇTIĞI ARACIN İZLERİ DEHŞET VERİCİ

Saldırının ardından yürütülen soruşturma, teröristlerin kullandıkları 38 plakalı aracın izini sürdü. Bu aracın Kayseri'nin Develi ilçesinde veteriner Mikail Bozlağan'ı şehit edip aracını gasp ettikleri belirlendi.

Kahramanmaraş'ta 20 yaşındaki kız 27 yaşındaki sevgilisini öldürdü Kahramanmaraş'ta 20 yaşındaki kız 27 yaşındaki sevgilisini öldürdü

teror-saldirisi-kayseri

ŞÜPHELİ 2 KİŞİNİN YOL KESTİĞİ İDDİA EDİLDİ

Veteriner Mikail Bozlağan'ın şehit edildiği Develi ilçesine yakın bir bölgede, Kahramanmaraş'a doğru gelen bir aracı Tomarza-Develi yolunda şüpheli 2 kişi tarafından durdurmak istedikleri araca ateş açtıkları iddia edildi. İhbar eden kişinin olay yerine gelmediği ve olayın "avcılarla ilişkilendirilebileceği" değerlendirmesi yapıldı.

İŞÇİLER HERŞEYİ ANLATTI

Araçları kurşunlanan işçilerden biri, yaşadıkları dehşeti İhlas Haber Ajansı'na anlattı. İ.T. isimli işçi, cenaze taziyesi için yola çıktıklarını ve Köseler köyünü geçtiklerinde 2 kişinin önlerine çıktığını, durmamaları halinde ateş açtıklarını belirtti. Olayın ardından jandarmalarla iletişime geçtiklerini ve araçlarındaki mermi izlerini gördüklerini ifade etti.

araca-saldiri

Kaynak: İHA