Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kahramanmaraş'ta görevlendirmek üzere toplam 12 personel alımı için ilan yayınladı.

Bu alımlar, Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Elbistan, Göksun, Onikişubat, Pazarcık ve Türkoğlu Mal Müdürlükleri'nde gerçekleştirilecek.

GENEL ŞARTLAR VE BAŞVURU KOŞULLARI

İlgili ilan kapsamında, başvuracak adaylardan en az dört yıllık lisans eğitimi almış olma şartı aranmaktadır.

Bu lisans programları arasında hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler yer almaktadır. Ayrıca, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki eğitim kurumlarından mezun olma şartı da aranan kriterler arasındadır.

Gözler Fırat Görgel'in toplantısında: Kahramanmaraş projelerini açıklayacak Gözler Fırat Görgel'in toplantısında: Kahramanmaraş projelerini açıklayacak

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI DEFTERDARLIK UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI

Bakanlık, taşra teşkilatındaki boş kadrolara toplamda 400 Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

Bu kapsamda, 27 Nisan 2024 tarihinde Ankara'da düzenlenecek giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşacaktır.

SINAV VE BAŞVURU DETAYLARI KARİYER KAPISI PLATFORMU'NDA

Giriş sınavına başvuru, başvurunun güncellenmesi, iptali ve sonuçları ile ilgili tüm bilgiler adaylar tarafından Kariyer Kapısı Platformu üzerinden takip edilebilecektir.

Adaylar, sınav yerleri, tarihleri, puanlar ve nihai sonuçlar hakkında detaylı bilgileri (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alabilirler.