Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş ve Osmaniye’de yoğun kar yağışı konusunda kritik bir uyarı yaptı. Gece saatlerinde başlaması beklenen kar yağışı sonrası oluşabilecek olumsuzluklara kaşı vatandaşların hazırlıklı olunması gerektiği vurgulanan uyarıda, “Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde beklenen yağışların bu gece (06.02.2023 Pazartesi 00.00 TSI) saatlerinden itibaren Osmaniye'nin Düziçi, Bahçe ve Hasanbeyli ilçelerinin yüksek kesimlerinde orta kuvvette yer yer kuvvetli, Kahramanmaraş il genelinde kuvvetli yer yer yoğun kar (20 cm ve üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor” denildi.

Doğukent'te neler oluyor? Başkan Güngör 'çok yakında açıklayacağız' dedi Doğukent'te neler oluyor? Başkan Güngör 'çok yakında açıklayacağız' dedi

Kar yağışı sonrası vatandaşların ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, Kahramanmaraş'ın karla kaplı yüksek ve dik yamaçlı kesimlerinde çığ tehlikesi ile tipi şeklinde kar yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısı yapıldı.