Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Kayabaşı Mahallesi'nde bulunan Çukuroba Caddesi'nin 18 Ocak 2024 tarihine kadar kısmi olarak trafiğe kapatıldığını duyurdu.

Bu karar, söz konusu bölgede yer alan ve 2. grup tescilli taşınmaz kültür varlığı olarak belirlenen tarihi yapının mevcut durumu ile trafik ve yaya güvenliği açısından oluşturduğu tehlikenin bir sonucudur.

Büyükşehir Belediyesi, alınan UKOME kararı çerçevesinde Çukuroba Caddesi'nin 18 Ocak 2024 tarihine kadar kısmi olarak trafiğe kapatıldığını bildirdi.

Özellikle tarihi yapı nedeniyle oluşan tehlike, bölgede alınan güvenlik önlemleri ile birlikte göz önünde bulundurularak alınan bu kararın, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmaması adına alındığı vurgulandı.

Ersan Şen'e mahkemede tokat gibi cevap: "Burası TV programı değil" Ersan Şen'e mahkemede tokat gibi cevap: "Burası TV programı değil"

Yol Kapama-1

YAYA VE SÜRÜCÜLERE ALTERNATİF GÜZERGAH KULLANIMI ÖNERİSİ!

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, sürücülerin ve yayaların güvenliği için bölgede alınan önlemlere dikkat çekilirken, alternatif güzergâh kullanımının önemine vurgu yapıldı.

Yaya ve araç trafiğinde olası olumsuzlukların önüne geçmek adına belirlenen alternatif güzergâhlar, ulaşımın sorunsuz bir şekilde devam etmesi amacıyla önerildi.

Büyükşehir Belediyesi, kamuoyunu bu konuda bilgilendirerek, alınan bu tedbirin vatandaşların güvenliği açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

18 Ocak 2024 tarihine kadar sürecek olan kısmi kapanma sürecinde, gelişmelerle ilgili olarak belediyenin resmi iletişim kanallarından duyuruların takip edilmesi önemle hatırlatıldı.