Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), Andırın ve Türkoğlu ilçelerinde 4 Ocak Perşembe günü gece saatlerinden 5 Ocak Cuma günü öğleden sonraya kadar sağanak yağış beklendiğini belirterek vatandaşları uyardı.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK BEKLENİYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine bağlı AKOM, 4 Ocak Perşembe günü gece saatlerinde başlayıp 5 Ocak Cuma günü öğleden sonraya kadar Andırın ve Türkoğlu ilçelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklentisini duyurdu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, programı kapsamında şehre gelen Çevre, Şehircilik ve İklim D Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, programı kapsamında şehre gelen Çevre, Şehircilik ve İklim D

VATANDAŞLAR SEL VE SU BASKININA KARŞI UYARILDI

AKOM’dan yapılan açıklamada; sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

EKİPLER TEYAKKUZDA, ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM BİLGİLERİ

Açıklamaların devamında, ekiplerin teyakkuz halinde olduğu ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi’nden İtfaiye ekiplerine ve ALO 153’ten Afet Koordinasyon Merkezi’ne (AKOM) ulaşabilecekleri belirtildi.