Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük bir yıkıma uğrayan Merkezde ‘kaçak yapı’ sorunu baş göstermeye başladı. Vatandaşlar “Kırsal kesimlerde de dahil birçok yerde insanlar yıkılan ya da orta ve ağır hasar verildiği için kendilerinin yıktıkları binaların yerine denetimsiz, projesiz, zemin etüdü ve statik projesi olmayan binalar yapmaya başladılar. Başkanın her zamanki gibi gücü zenginlere yetmiyor mu?'' sorusunu akıllara getirdi!

Adım adım geldi; Kahramanmaraş'ta Starbucks'ı boykottan silahlı saldırıya: Gözaltılar var! Adım adım geldi; Kahramanmaraş'ta Starbucks'ı boykottan silahlı saldırıya: Gözaltılar var!

Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları, kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için çeşitli önlemler almaya çalışıyorlar. İnşaat izinlerini sıkı bir şekilde denetlemek, kaçak yapıların yıkılmasını sağlamak ve toplumda farkındalık yaratmak gibi adımlar atılıyor. Ayrıca, deprem sonrası acil konut ihtiyacını karşılamak için resmi kaynaklardan destek sağlanması da önem taşırken Dulkadoğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve ekibi sessizliğini koruyor!

Efendioğlu loktantasının kaldırıma kadar 1.5 metre ruhsatsız bir şekilde çıkıntı yapıldığı ve ruhsatsız binasını tamamlaması arkasındaki siyasi gücün kim olduğunu merak konusu haline getirdi, en son asılan reklam tabelasından sonra ruhsatsız işletmenin tamamlanmasının ardından mahkeme sürecini beklemeden açılışı ise ne zaman yapacağı bekleniyor. 

WhatsApp Image 2023-10-05 at 19.01.19

WhatsApp Image 2023-10-05 at 12.19.47

Adsız-4