Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde faaliyet gösteren gelinlikçi ve fotoğrafçılık yapan iki esnaf, iş yerlerindeki klima motorları ve parçalarının birkaç gün içinde üst üste çalınması nedeniyle büyük bir isyana kapıldı.

HIRSIZLARA KARŞI ESNAFIN İLGİNÇ ÇÖZÜMÜ

Farklı zamanlarda iş yerlerinden klima motorları ve bakır boruları çalınan esnaflar, durumu polise bildirdi. Hırsızların umursamaz tutumu karşısında çözümü kendi buldular.

NOT BIRAKILARAK ÇÖZÜM ARAYIŞI

Esnaf, buldukları klima motorunu yeniden takarken, bir süre sonra tekrar çalınması üzerine çareyi ilginç bir not bırakmada buldu. Hırsızların görebileceği bir yere, "Sayın hırsız kardeşler, lütfen klima motoru ve kablosunu çalmayınız. Ne kadar paraya ihtiyacınız varsa arka taraftaki dükkana gelin verelim" notuyla çözüm arayışına giriştiler.

HIRSIZLAR NOTA RAĞMEN GERİ ADIM ATMADI

Esnafın iyi niyetli notunu dikkate almayan hırsızlar, bölgeye üçüncü kez gelerek klima hırsızlığına devam etti. Dışarıdan gelen sesi fark eden iki esnaf, hırsızları kovalamaya başladı.

hirsizlik

ESNAF İSYAN ETTİ: "YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYORUZ"

Hırsızlık olaylarından mustarip olan esnaf, durumu değerlendirirken, "İş yerimize klima taktırmıştık. Hırsızlardan bir türlü kurtulamadık ve klimaları terasa taktırdık. 3 kez hırsızlık oldu burada. Mücadele veriyoruz, yetkililerden yardım istiyoruz" dedi.

GÜVENLİK KAMERASI DA ÇALINDI

Esnaf Ömer Faruk Özer, hırsızlara hitaben, "Sayın hırsız kardeşler, boruları kesiyorlar ve 200-300 liraya satıyorlar. Güvenlik kameramızı da çalmışlar. Lütfen paraya ihtiyacınız varsa gelin, yardımcı olalım" diyerek hırsızlara çağrıda bulundu.

Gözler Fırat Görgel'in toplantısında: Kahramanmaraş projelerini açıklayacak Gözler Fırat Görgel'in toplantısında: Kahramanmaraş projelerini açıklayacak

Hırsızlık olaylarından bıkan Dulkadiroğlu esnafı, yetkililerden konuya duyarlılık göstererek çözüm bulmalarını talep ediyor.