Ülke genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş'ı da etkisi altına alan sıcak hava dalgası etkisini sürdürüyor.

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre, önümüzdeki günlerde şehirde beklenen yüksek sıcaklıklar vatandaşları zorluyor. Cumartesi günü başlayarak, sıcaklık değerleri hızla yükselerek rekor seviyelere ulaşacak.

PAZAR GÜNÜ 45 DERECE OLACAK

Cumartesi günü itibariyle termometreler 42 dereceyi göstererek sıcaklık rekorlarına imza atacak. Ancak, durum Cumartesi ile sınırlı kalmayacak. Pazar, Pazartesi ve Salı günleri, şehir genelinde sıcaklık 45 dereceye kadar çıkacak. Bu kavurucu sıcaklar, günlük yaşamı olumsuz etkileyecek gibi görünüyor.

Uzmanlar, vatandaşları aşırı sıcaklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Sıcak hava dalgası nedeniyle güneşin en etkili olduğu saatlerde dışarı çıkılmasının mümkünse ertelenmesi, bol su tüketimi ve hafif giysiler tercih edilmesi öneriliyor. Ayrıca, yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan bireylerin aşırı sıcaklara karşı özellikle dikkatli olmaları gerekmektedir.

Kahramanmaraşlılar, sıcak hava koşullarına karşı dikkatli ve tedbirli davranarak sağlıklarını korumalıdır. Yetkililer ise vatandaşları sıcak hava dalgasının etkilerine karşı sürekli olarak bilgilendirmeye devam edeceklerini belirtiyor.

Kahramanmaraş'a saatli uyarı yapıldı! 2 ilçede yaşanacak; Onikişubat ve Dulkadiroğlu! Kahramanmaraş'a saatli uyarı yapıldı! 2 ilçede yaşanacak; Onikişubat ve Dulkadiroğlu!

kahramanmaras-hava-durumu-11-agustos-2023