Yerinde Dönüşümde Engeller Kaldırılıyor! Kahramanmaraş'ta Yeni Müteahhitlik Sistemi Yerinde Dönüşümde Engeller Kaldırılıyor! Kahramanmaraş'ta Yeni Müteahhitlik Sistemi

Kahramanmaraş'ta kendi işini kurmak isteyenlere müjde! İŞKUR aracılığıyla verilen hibe miktarları artırıldı ve engelli, eski hükümlü ve korumalı işyeri projelerinde kuruluş sermayesi desteği alanlara 500 bin TL'ye kadar hibe imkanı sunuluyor.

KİMLER YARARLANABİLİR?

  • Engelli Vatandaşlar: Kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımız hibe desteklerini 150 bin TL'den 400 bin TL'ye yükseltebilir.
  • Eski Hükümlüler: Eski hükümlü vatandaşlarımız hibe desteklerini 110 bin TL'den 300 bin TL'ye yükseltebilir.
  • Korumalı İşyeri Projeleri: Korumalı işyeri projelerinde kuruluş sermayesi desteği 150 bin TL'den 500 bin TL'ye yükseltildi.

KORUMALI İŞYERİ NEDİR?

Korumalı işyerleri, işgücü piyasasında çalışma imkânı kısıtlı olan zihinsel veya ruhsal engelli bireylere istihdam ortamları oluşturulması amacıyla teknik ve mali yönden desteklenen işyerleridir.

iskur-destek

NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Hibe başvuruları için İŞKUR'un Kahramanmaraş İl Müdürlüğü'ne başvuru yapılması gerekiyor. Başvuru şartları ve gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi için İŞKUR'un resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BU FIRSATI KAÇIRMAYIN!

Kendi işinizi kurmak ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için bu eşsiz fırsatı kaçırmayın! İŞKUR'un hibe programları ile iş kurmak ve istihdam yaratmak çok daha kolay.