Kahramanmaraş'ta, son bir hafta içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarda polis ekipleri, çeşitli suçlardan arama kararı bulunan 94 şüpheli, uyuşturucu madde ticareti yapan 8 kişi ve hırsızlık olaylarına karışan 26 kişiyi yakaladı.

İl Emniyet Müdürlüğü'nün 08-15 Ocak 2024 tarihleri arasında düzenlediği operasyonlarda toplamda 128 kişi, adli makamlara sevk edildi. 128 kişi arasından 66 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kahramanmaraş'ta muhteşem manzara hayran bıraktı! Doğa fotoğrafçıları akın etti Kahramanmaraş'ta muhteşem manzara hayran bıraktı! Doğa fotoğrafçıları akın etti

OPERASYON DETAYLARI

Operasyonlarda tutuklanan 66 kişiden ele geçirilen deliller arasında 40,89 gram metamfetamin, 1271 adet sentetik ecza hapı ve 13 adet ruhsatsız tabanca bulunuyor. Şüpheliler, ilgili adli mercilere teslim edilerek haklarındaki yasal işlemlerin başlatılmasına karar verildi.

TRAFİKTE DE DÜZENLEME: 52 ARAÇ MÜDAHALE ALDI

Sadece suçlulara yönelik değil, aynı zamanda trafik güvenliğine yönelik de önemli adımlar atan polis ekipleri, operasyonlar kapsamında 52 araca yüksek sesle müzik dinlemekten, 33 araca ise abartılı egzozdan işlem yaptı.

Bu araçlar, trafik güvenliğini olumsuz etkileyen ve gürültü kirliliğine sebep olan unsurlar nedeniyle cezalandırıldı.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların güvenliği ve huzuru için yürütülen bu kapsamlı operasyonların devam edeceğini belirtti.