Türkiye, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın kararlı liderliğinde, uyuşturucu madde üreticileri ve satıcılarına karşı gerçekleştirilen "NARKOGÜÇ-40" operasyonu ile bir kez daha suç örgütlerine darbe indirdi.

47 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda toplamda 1 ton 156 kilogram uyuşturucu madde ve 14 milyon 200 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Kahramanmaraş'ta 7'den 77'ye el birliğiyle ilmek ilmek Türk Bayrağı Kahramanmaraş'ta 7'den 77'ye el birliğiyle ilmek ilmek Türk Bayrağı

İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA: "HER AN ENSELLERİNDEYİZ"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun detaylarını sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile paylaştı.

Bakan Yerlikaya, gençlerin ve ülkenin geleceğini tehdit eden uyuşturucu tacirlerine karşı kesintisiz mücadeleye vurgu yaparak, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar" dedi.

KAHRAMANMARAŞ'TA 21 ZEHİR TACİRİ TUTUKLANDI

Kahramanmaraş'ın da aralarında bulunduğu operasyonda, İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda 10.738 adet sentetik uyuşturucu hap, 244 gram metamfetamin ve muhtelif miktarda esrar ele geçirildi. Toplamda 21 zehir taciri tutuklandı.

İçişleri Bakanlığı'nın koordinasyonunda yürütülen operasyonlar, Türkiye'nin huzur ve güvenliğini sağlama konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu. Operasyonlar, suç örgütlerine karşı devletin güçlü ve etkili bir şekilde mücadele ettiğini gösterirken, halkın da güvenliği için alınan tedbirlerin sürdüğünü gösterdi.