Kadın hayatın her alanında..

Kadın hayatın her alanında..

Kahramanmaraş Valisi Niyazi Tanılır, eğitimin yaygınlaşması ile birlikte kadını hayatının her alanında görmeye başladıklarını, bunun sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Türk Kadınlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi üyeleri tarafından Valilik Bahçesi'ndeki Atatürk Anıtı'nın önüne çelenk bırakıldı.

Üyeler daha sonra Vali Niyazi Tanılır'ı ziyaret etti. Ziyarette bir konuşma yapan Türk Kadınlar Birliği Kahramanmaraş Şube Başkanı Hayrünisa Aras, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Vali Tanılır da, yaptığı konuşmada, kadınların sorunlarının bir güne mahsus olarak ele alındığının düşünülmemesi gerektiğini vurguladı.

Bu tür özel günlerin toplumsal hafızaları yenileme açısından büyük bir fırsat olduğunun altını çizen Tanılır, Türk toplumunda kadınlarının sorunlarının çözümü noktasında ciddi ilerlemeler sağlandığına dikkat çekti.

Kadınların siyaset ve iş dünyasında önemli noktalara geldiğini ifade eden Tanılır, ilerleyen yıllarda sayının daha da artacağını dile getirdi.

Eğitimin yaygınlaşmasının ile birlikte kadınların toplum hayatının her alanında görmeye başladıklarını söyleyen Tanılır, Kahramanmaraş Valiliği olarak da kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık uyguladıklarını ifade etti. Buna örnek olarak da kadınların iş sahibi olmalarını amaçlayan önemli bir proje olan Mikrokredi'yi örnek gösteren Tanılır, bu projenin desteklenmesi gerektiğini anlattı.

Tanılır, valilik olarak kadınlardan gelecek olan projelere destek vereceklerini de sözlerine ekledi. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2009, 08:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
dilara
dilara - 13 yıl Önce

Kadın hayatın her alanında diyoruz ama kadınlarımızın sorunlarını sadece 8 mart dünya Kadınlar gününde hatırlıyoruz.Kalan 364 günde 'KADIN' yok gibi davranıyoruz.7 mart cumartesi günü Necip Fazıl Kısakürek Kültür merkezinde yapılan toplantıya izleyici olarak bende katıldım.Sayın POYRAZ yaptığı konuşmada kadınlara müjde verdiğini ve K.MARAŞ SOSYAL TESİSLERİNİ kadınlara ayırdığını orayı KADIN SIĞINMA EVİ olarak kullanılacağının sözde müjdesini verdi.Bu konuda Sayın POYRAZ 'A bir -iki cümle etmeyi çok isterdim.Bu konuda sormak istediklerimi KANAL46 aracılığıyla buradan soruyorum. Sayın POYRAZ 6.5 yıldır kadınlar şimdimi aklınıza geldi?Bu konuda sivil toplum örgütlerinden çok şikayet duyuyoruz. Pınarbaşı'na yapılan KADIN DİNLENME EVİNE sadece AKparti yanlılarının girebildiği söyleniyor.Yapılan yardımları sadece AKPARTİ yanlısıysa alınabildiğini eğer ailesinde daha önce başka bir siyasi parti ye bağlıysa hiç bir şekilde o yardımlardan faydalanamadığını duyuyoruz.Bunları duyuncada insanın aklına ister istemes acaba şimdiki SOSYAL TESİSLERDE ilerde KADIN SIĞINMA EVİ olduğunda kadınlarımız sadece AKPARTİLİ olduğu içinmi korunmaya alınacak, diğer kadınlarımızın hali ne olacak ?Bu partizanlık değilde nedir ??Ben bu soruları soruyorum ama siz herzamanki gibi susmayı tercih edeceksiniz !!

SIRADAKİ HABER

banner66

banner67