Çitil başladı, Özkars ‘memuriyetten’ istifa etti!

Çitil başladı, Özkars ‘memuriyetten’ istifa etti!

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan ve aslen Afşinli olan Dr. İlker Çitil, memleketine gelerek yeni görevine başladı.


 4 yıldır Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü görevini ‘vekaleten’ yürüten Dr. M. Reha Hüdayioğlu’nun geçen hafta içerisinde Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı’na atanması ile yerine Çorum Sağlık Müdürü olarak görev yapan Dr. İlker Çitil getirildi. Hüdayioğlu’nun görevden alınmasında AK Parti Kahramanmaraş milletvekili Dt. Sıtkı Güvenç hayli etkili oldu.


 AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil’e yakınlığı ile bilinen Çitil, bu sabah saat 09’da Dr. Hüdayioğlu’ndan görevi devir aldı. Çitil, daha önce Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü’nde şube müdürlüğü ve müdür yardımcılığı görevlerinin yanında Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde başhekim yardımcılığı da yaptı.


 Öte yandan; Hüdayioğlu’nun müdürlüğü döneminde ‘sağ kolu’ olarak bilinen İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Murat Özkars’ın ise memuriyetten istifa ettiği bilgisine ulaşıldı. Özkars’ın özel sektörde çalışmak istemesi nedeni ile böyle bir karar verdiği öğrenildi. Yeni müdür Çitil’in kısa zaman içerisinde kurmay kadrosunu oluşturarak icraatlarına başlaması bekleniyor.


 Çiçeği burnunda Müdür Dr. İlker Çitil’i tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz. Eski Müdür Dr. Hüdayioğlu ile kurmay kadrosundaki isimlere de ‘yaptıkları’ için teşekkür ediyoruz. Allah yollarını açık etsin.


SAĞLIK ALANINDA BİR GELİŞME DE GÖKSUN'DAN Kahramanmaraş'ın Göksunilçesinde Devlet Hastanesi başhekimliğine atanan Opr. Dr. Ahmet Önder, göreve başladı.


Göksun Devlet Hastanesi başhekimliğine atanan Opr. Dr. Ahmet Önder, göreve başladı.

Aa muhabirinin aldığı bilgiye göre, yaklaşık bir yıldır Göksun Devlet Hastanesi'nde genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Önder, Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olan Yrd. Doç. Dr. Seçkin Akküçük'ün yerine atanmıştı.

1977 Kahramanmaraş doğumlu olan Önder, 2002 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2011, 07:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali haydar balyoz
ali haydar balyoz - 10 yıl Önce

men dakka dukka!

emre tutan
emre tutan - 10 yıl Önce

ya bu 5M nedir zaten bir M gitmiş sadece (Murat Ö.) reha beyin yerinede. Mehmet İlker Çitil gelmiş oldu zaten... Bakalım diğr M lerde ne deişiklikler olacak. Bekle gör politikası

feyyaz
feyyaz - 10 yıl Önce

Darısı 112deki diğer m.....a...'ya az kaldı bakalım artık kimlerin tayinini yaptırabilecek 3.müdür başını iki elinin arasına al da düşün bakalım bu krallık bir daha eline geçmez. Yeni müdüre yalakalık yapsan da olmaz bitti artık

hüseyin karaaslan
hüseyin karaaslan - 10 yıl Önce

REHANIN SAĞ KOLU AKIL HOCASI İDİ.BAZI KİŞİLERLE AZ UĞRAŞMADI .İYİ KARAR VERMİŞ.KOLTUK EBEDİ DEĞİL .

kaan Bozacı
kaan Bozacı - 10 yıl Önce

evet bir m gitti bir m geldi birde e gelecek var olan s ekleriz 5mes olur.değişen olurmu.malüm zatla mücade edenler olanı biteni herkese korkmadan ulaştıranlar yine kapının dışında kalacaklardır.

Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 10 yıl Önce

4 yıl Sağlıkta öyle ya da böyle geçti. çoğu çevreler boşa geçtiğini ve sağlık alanında hayli geride kaldığımızı söylüyor. bu nedenle yeni müdüre çok görev düşüyor. inşallah başarılı olur. ama başarı olması için de iyi bir ekip kurması gerekiyor. geçen müdür döneminde sıkıntı ve zorluklar çektiği öne sürülen isimlerin de iadei itibarları yapılmalı bence bu yeni dönemde. kim bunlar: rahmi kundakçı, rüstem eskalen, arif avize, mahmut arık, süleyman çınar, selahattin can, memişoğlu, demirhan öksüz, gökhan gökşen, abid başarıcı gibi isimlerden yeni dönemde yararlanılmalıdır. mesela abid başarıcı müdür yardımcısı oluyor. rüstem bey ankaraya giderek sayın vekilin sekreteri oldu. Hak'tan hayırlısı olsun...birde ortada önemli iddialar ve söylentiler var. bunların da bir bir açığa çıkarılması gerekiyor. yok evrak götürülmüşmüş, yok bahçede evrak yakılmışmış ta bunun gibi şeyler....varsa bi durum sorumluları cezalarını almalıdır. geçen döneminde mercek altına alınması gerekiyor. istifa edip gitmeylede kimse varsa bir hatası yanına kâr kalmamalıdır. başta sıtkı beye, yıldırım beye ve diğer vekillere çok görev düşüyor daha...başarılar....

nesrin kozanoğlu
nesrin kozanoğlu - 10 yıl Önce

malüm zatın uygulamalrına ve içraatlarına karşı gelen personel muhakkak karşılığını almalı.yalakalık yapmayan tanıdığım birkaç kişi var.dr.mah beyin bir fiil malüm zatın emri doğrultusunda çalıştını hiç karşı gelmedini herkes biliyor kendi arkadaşlşarına yaptı soruşturma sonuçlarına bir bakın .o yüzden hata yapılıp tekrar eski görevine getirilmemeli.gerçi orda malüm zata kafa tutan bir kişi vardı.hem hareketleri hem içraatı ile bunu tüm sağlıkçılar biliyor malum zatın ortagı ve yardımcısını müdürlük bahcesinde yanımızda kovaladı..bu kişinin hiçkimseden çekinecek bir yanlış yapmadına eminim.kendinden emin bir kişi.uyduruktan muhakkik m.öz k tarafından malüm zatın onayıyla kaç defa ceza verilmeye kalkıştlar rahmi bey burunlarından getirdi haksız verilen cezaları bertaraf etti.ve yakalarını topladı olarak biliyorum.baş edilmez idari yönden kendini geli,ştirmiş hukuk yönü agır basan ilkeleri olan doğru bir şahsiyettir.ama şansız tarafı düşen eyvah o haklıymış diye haklılığını isbatlaması.abit bey sıtkı beyden dolayı sıkıntı cekti ama karşılını fazlasıyla alacaktır.rüstem hastaneye gitmek ,istedi sıtkı beyin elamanı görünüyordu ezildi basın yolu ile interneti çok güzel kullandı.mükafaati ankara oldu.diğer mücadele etti dediğiniz şahıslara katılmıyorum çünki iş meseleleri yüzünden malüm kişi ile araları açıldı kanaatindeyim.malüm zatın yaptığı haksızlığa dur diyen bir tane şahsiyet yazın buraya.haaaa bir kişi hariç o zaten şimdiki müdürden beklentisi olsaydı oda yeni yalakalar gibi müdürlükte dolaşırdı.ama hiç gören oldumu şahsen ben görmedim.

fatma kara
fatma kara - 10 yıl Önce

çok konuşmaya gerek yok.herkesin rahatsız olduğu menfaat perest 5 m yemekhaneden misafirhaneye dayanan ve orda burda ileri konuşan hizmetli müdürler hakkında geregi yapılması milletin yüregini soğutmaları gerekir.onlar müdürlükte olursa çok arbede yaşanır kavga çıkar yeni mdürün başı ağrır bence.hukuk börosondadan çok uyduruk kayduruk evrak üretildini özellikle m. adamının bunu yaptını bilmeyen yok avukat beye oda dahi neden tahsis edilmedi düşünülürse anlaşılır.yorumcu kardeşim isim telafuz etmiş onların hepsi ile malüm kişinin arsının açılması şahsi menfaat hesaplarından kaynaklıydı.abit ve rüstem beyler sıtkı beyin adamları olduklarından muhalif oldular.ama rahmi bey malüm zatın takımından oplmasına rağmen zıt düştü nedeni adam olmasındandı haksızlığa gögüs germesindedndi.tek başına şavaştı dersek yeridir.bir kişiye ceza vermedi hatta ceza alacak kişilere hep arka çıktı.


SIRADAKİ HABER

banner66

banner63