Eczane teknikerleri bir araya geldi

Geçen yıl kurulan ve eczane teknisyenlerini bir araya getiren, “Kahramanmaraş Eczane Teknisyenleri Derneği” kuruluşlarının birinci yıl dönümü nedeniyle bir araya geldi.

Eczane teknikerleri bir araya geldi

Eczanede bulanan ilaç kadar değerli olan ve alanında gerek eğitimleri gerekse tecrübeleri ile kurumsal kimlik oluşturulan Eczane Teknisyenleri, mesleğinin birinci yıllarında bir araya gelerek, kat ettikleri yolu değerlendirdi. Bir kafede, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Cihat Sezal ve Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek’inde katıldığı istişare toplantısında Kahramanmaraş Eczane Teknisyenleri Başkanı Ahmet Toygun: “sıfırdan başladığımız bu yolda, beni asla yalnız bırakmayan başta yönetim kurulu üyelerimize ve siz değerli meslektaşlarıma çok teşekkür ederim” dedi

Toygun şöyle konuştu: “Bir yıl önce gayret, samimiyet, saygı ve mesleki gelişim açısından çıktığımız bu yolda, teknisyenlik mesleğinin sürdürülebilirliği açısından bazı adımlar attık ve atmaya devam edeceğiz. Her geçen gün siz değerli meslektaşlarımızdan aldığımız güçle derneğimizin kuruluş amacı olan birlik ve beraberliği yine sizlerin desteğiyle arttırarak devam ettirme gayreti içerisindeyiz. Bir yıl önce derneğimizi kimse tanımazken attığımız sağlam adımlar neticesinde konfederasyon, federasyon, eczacı odası ve sağlık müdürlüğü gibi sektörümüzde söz geçen kurumlar tarafından tanınır hale geldik. Söz konusu bu kurumlarla ilişkilerimizi daha da güçlendirip gerek mesleki gelişim gerekse teknisyenlik mesleğinin daha tanınır hale gelmesinde etkin rol alma çabası içerisindeyiz. Çıktığımız bu yolda siz değerli meslektaşlarımızın desteğini daha çok görmek, üye sayımızı arttırmak, daha tanınır hale gelmek ve sektörümüzde söz sahibi olmak birinci hedeflerimiz arasındadır. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize şükranlarımı sunar, bizleri kırmayarak geldiğiniz için hepinize tekrardan teşekkür ederim. Nice yıllara beraberce inşallah”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek ise birlikte olmanın, bütün olmanın önemine dikkat çekerek:”Bir ve bütün olursanız her şeyi yaparsınız, bizde Onikişubat olarak 6 ay boyunra sürecek olan 2023 EXPO için bir ve bütün olduk” dedi.

Konuşmaların ardından yemeğe geçildi. Toplantı fotoğraf çekiminin ardından son buldu. Toplantıya Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara ve Kahramanmaraş Eczacılar Odası Başkanı Murat Aras’ta katıldı

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER