Şehir Devlet Hastanesi'nin açılış bilmecesi...

Şehir Devlet Hastanesi'nin açılış bilmecesi...

Yapımına 2008 yılında başlanan Kahramanmaraş Bölge Hastanesi (Resmileşen adı: Kahramanmaraş Şehir Devlet Hastanesi) yüklenici firma tarafından teslim edilmesine rağmen hala açılamadı. Açılış için verilen 3 tarihe yetişmeyen hastanenin taşınma için Ocak ayı içerisinde de gerçekleşemedi. Şimdi ise hastanenin tam kapasiteyle ne zaman faaliyete geçeceği belirsizliğini koruyor.


Kahramanmaraş Bölge Hastanesine taşınma bilmecesi devam ediyor. Kahramanmaraş Sağlık alanındaki taşınma işinden kaynaklanan huzursuzluk personel arasında yaşanırken hastanenin tam kapasite ile ne zaman faaliyete geçeceği merak konusu oldu.


Temeli atıldıktan sonra yapımı hızla süren 400 yataklı bölge hastanesinin açılışı genel seçimlere yetiştirilmek istendi. Hastanenin altyapı sorunları nedeniyle bu tarihe yetiştirilemeyen bölge hastanesinin açılışı için 2011’in Ekim ayı belirlendi. Bu tarihe de yetişmeyen hastanenin açılışı için son tarih 2012’nin Ocak ayı gösterildi. Ocak ayının çıkmasına 1 gün kala hastaneye hala taşınma gerçekleşemedi.


Taşınma işinden kaynaklanan belirsizlikler hala sürerken, Yenişehir Devlet Hastanesinin tamamıyla bölge hastanesine kaydırılacağı, Kahramanmaraş Devlet Hastanesinin ise hangi bölümlerinin gideceği hala belirlenemedi. Bu arada Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin ise son durumunun ne olacağı netlik kazanmadı. Taşınma işiyle ilgili hastanelerde görev yapan personel arasında Bölge Hastanesine gidecek kadronun da belirlenmesi bitmedi. 


Öte yandan; Hastanenin temelinin atılmasıyla başlanan parselizasyon çalışmaları da hukuka taşınmıştı. Statüsü iptal edilmeden önce yaptığı imar çalışmasıyla Hastane etrafındaki arazilerin parselizasyon çalışmasını yapan Karacasu Belediyesinin bu kararı Bölge İdare Mahkemesinden döndü. Karacasu Belediyesinin statüsü iptal edilince davaya Kahramanmaraş Belediyesi müdahil oldu. Gaziantep Bölge İdare Mahkemesinin iptal kararını Danıştay’a gönderen Kahramanmaraş Belediyesi Danıştay’dan da ret cevabı alınca Parselizasyon çalışması iptal edilmiş oldu. Bölgede hala parselizasyon çalışması yapılmazken, iptal edilen parselizasyon çalışması yüzünden hastanenin de inşaat ruhsatının iptal edildiği öne sürüldü.


Hem parselizasyon çalışmalarının hem de hastanenin tam kapasiteyle ne zaman faaliyete geçeceği merakla bekleniyor. (Kaynak: Manşet)

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2012, 22:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail atar
ismail atar - 9 yıl Önce

ÖNceki maglım müdür uyanıklık yapıp hastaneyi açabilseydi şimdi görevdeydi.Ama şimdi dr. gökhan bey bu işe el atıp siyasilerden açılmasını erkene alabilir. Şehrede büyük hizmet olur. Parselizasyon işleri öyle zor işler degil hemen çözüme ulaştırılır. öncelikle kurucu başhekim ve müdürü atatıralımda bakanlıga gerisi kolay. hastaneyi onların kucagına koyardık. Heygidi şehrim haberciliği hey bunları göre göre yazıyorsunuz. DR. nedim bey ugarşa ugraşa bitiremedi.Siz bir iki haberlemi işi hızlandıracaksınız..:

hasan kazmacı
hasan kazmacı - 9 yıl Önce

Bölge hastanesi,araştırma ve eğitim hastanesi derken Maraş şehir hastanesine çevirdik.Profosör Başhekim atadılar.neyi değiştirecek görecez.Altında başka şeyler var diyorlar.genel sekreterlik için en güçlü adayları mücadelelrinde güçsüz bırakarak bir zatı muhteremin oraya gelmek istediği söyleniyor.Bu profosörün hiç yöneticilik deneyi bulunuyormu.idarecilik geçmişi varmı.profosör ya herşeyi bilir birgünde sonlandırır.gökhan bey ve çalıştığı kişilerde genel sekreterlik için mücadele ettiği kanaatindeyim.Yeni müdür, yardımcısı için destek turlarına çıkacagına otursunda hastaneyi ne yaparız diye düşünsün.arkadaşar hiçkimse iftira ile bir yere varamaz.sizlerde iftira atmayın.

beyhan narlıoğlu
beyhan narlıoğlu - 9 yıl Önce

Bu sağlık varya sağlıksız bir durumda.herkes bir yer kapma derdinde.müdür eş dost yerleştirme birileri kendi yaşamını devam ettirmek için yarışta.siyasilerin gönlünde 2. defa magdur edilecek olan şahısta olduğu söyleniyor.memleket için hşzmet unutuldu siyasilerin üstündeyim imajı yaymaya çalışan bir baş var başarılı olurmu bence olamaz.eş dostla degil işin hakkını verecek kişilerle gelir hizmet.hastaneyi eski başhekimler açabilirdi.yeni başhekim yapılansınmı hastaneyimi taşısın.tabii başhekim yardımcılığı müdür yardımcılığı yarışı ile kim uğraşacak.şimdi kim uğraşıyorsa o kişi.çok komik ya.

kemal ören
kemal ören - 9 yıl Önce

2014 yılı mahalli seçimlere yetiştirebilirler biraz gayret edilirse.dr gökhanıda gördük başkalarınıda.birşey olmaz bunların hepsinden.yazık oldu malüm müdüre.malümmmm müüüüdddüüürrrr gel kurtar diyecek günlere az kaldı

SIRADAKİ HABER

banner23

banner63