Adrasan ve Olimpos'ta dalış sezonu başladı

Adrasan ve Olimpos'ta dalış sezonu başladı

Tatillerine heyecan katmak ve dünyaya farklı bir açıdan bakmak isteyen tatilciler, Adrasan ve Olimpos'taki dalış merkezlerinde önce eğitmenlerden ders alıyor, ardından Akdeniz'in derinlikleriyle tanışıyor.


ANTALYA (AA) - Kumluca'nın gözde turizm beldeleri Adrasan ve Olimpos, alternatif tatil seçeneklerinin yanı sıra dalış turizmiyle de öne çıkmaya başladı.


Korsan, Pırsalı Adası, Sazak, Hacivat ve Yarasalı Mağara gibi dalış noktalarının bulunduğu Adrasan ve Olimpos, eşsiz bir sualtı zenginliğine sahip. Zengin sualtı canlıları ve berrak suyu dolayısıyla her yıl çok sayıda yerli ve yabancı dalış tutkunu, Adrasan ve Olimpos'u ziyaret ediyor.


Tatillerine heyecan katmak ve dünyaya farklı bir açıdan bakmak isteyen tatilciler, Adrasan ve Olimpos'taki dalış merkezlerinde önce eğitmenler eşliğinde eğitim alıyor. Ardından da Akdeniz'in maviliklerinde, sualtı dünyasıyla tanışıyor.


Oli bir dalış merkezinin eğitmeni Enis Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, 14 yaşından büyük, herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkesin dalış yapabildiğini söyledi.


Dalış lisansı olan misafirleri de lisans düzeylerine göre sualtına indirdiklerini anlatan Çakır, şöyle konuştu:


"Bölgemizde mayıs ayı sonunda başlayan dalış sezonumuz, kasım ayına kadar devam ediyor. Burada dalış yapmak isteyen yerli ve yabancı misafirlerimiz, bizlerle irtibata geçiyor, sabah ve öğleden sonra iki grup halinde dalışlar gerçekleştiriyoruz. İlk defa dalan misafirlerimiz yaklaşık 20 dakika, 5 metreye kadar bire bir eğitmen nezaretinde dalış yapıyor. Bunun dışında deneyimi ve lisansı olanlar da yine lisans düzeylerine göre dalışlarını yaparak, sualtının eşiz güzellikleriyle buluşuyor."


Dalış merkezi sahibi Kadir Kaya da Adrasan ve Olimpos'un alternatif tatil seçenekleriyle turizme hizmet ettiğini söyledi.


Bölgeye gelen konukların kaya tırmanışı, kano, dalış, yürüyüş gibi birçok alternatifi olduğuna değinen Kaya, "Dalış sezonumuz açıldı. Sezonumuzun iyi geçmesini ümit ediyoruz. Tüm dalış ve heyecan meraklılarını farklı bir dünyayı keşfetmeleri için bölgemize bekliyoruz" dedi.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2014, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER