Artık çoraplara da reklam alınacak!

Artık çoraplara da reklam alınacak!

Kulüpler Birliği toplantısının ardından konuşan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "Futbolcuların çoraplarına reklam alınması talebi vardı. Toplantıda bu madde kabul edildi" dedi.


Kulüpler Birliği, İstanbul’da Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi.
Toplantı sonrası basın mensuplarının karşısına geçen Başkan Fikret Orman, Beşiktaş’ın gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.
Orman, “Herkes kendi evinin bahçesini temizleyecek. Futbolcuların çoraplarına reklam alınması talebi vardı. Bizim böyle bir anlaşma gerçekleştirme durumumuz var. Toplantıda bu madde kabul edildi. Türkiye Futbol Federasyonu’na takımların hangi statta maçlarını oynayac ağını bildirme zorunluğu var. Bu zorunluluğun bizim takımımız için istisna edilmesi konusunda da bir tavsiye kararı alındı. Talep federasyona iletilecek. Yapılacak görüşmeler sonunda yeni durum ortaya çıkacak. İstanbul Başakşehir kulübü ve Göksel Gümüşdağ bize çok yardımcı oldu.Onlardan Allah razı olsun.Saha zeminlerinin bozulmaması halinde yardımcı olmaya devam edeceklerini söylediler.Dost dostu belaya sokmaz.Kendi işimizi görürken başka bir kulübü sıkıntıya sokmak istemeyiz.Şimdiden şurada oynayacağız diye bir açıklama yapmak doğru olmaz.İlk yarı bitsin sahaların bakımları yapılsın.İkinci yarı başlarken açıklarız.110 yıllık dostlukları olan camialarız.İyi ilişkilerimiz devam edecektir.Kulüpleri yönetenlerin camialar arasındaki ilişkilere dikkat etmeleri gerekir" ifadelerini kullandı.
VELİ’NİN ÖRNEK HAREKETİ
Oyuncusu Veli Kavlak’ı da öven Başkan Fikret Orman, "Biz oyuncularımıza şerefinle oyna hakkınla kazan diyoruz.Bunun en güzel örneğini Veli Kavlak göstermiştir.Kırmızı kart çıkabilir ve maçı kazanabilirdik ama şu an ortaya çıkan durumdan daha memnunuz.Ben ve arkadaşlarım kulüpler arası ilişkiye dikkat ediyoruz.Aynı özeni rakiplerimizden de bekliyoruz.Aksi bir durum ortaya çıktığında üzüntümüzü belirtiyoruz" diye konuştu.
YAKLAŞAN GALATASARAY DERBİSİ
Yaklaşan Galatasaray derbisine de değinen Fikret Orman, "Derbilerin kendine has hikayeleri vardır.
Galatasaray ile yüzlerce kez maç yaptık.Kazanmak da var kaybetmek de.Takımların ligdeki durumların derbilerde önemi yoktur.Daha maça 10 gün var.İnşallah Beşiktaş yeni yıla hayırlı bir şekilde girer.Diğer takımlara da hayırlı bir yıl diliyoruz.Maça çıkacağız, ondan sonrasını futbolcular yapacak” dedi.
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2014, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63