Aysal, 3 ismin ipini çekti!

Aysal, 3 ismin ipini çekti!

Tüzük değişikliği için kolları sıvayan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, 3 yöneticiyle yolları ayıracak.


Galatasaray'ın patronu, Mali Genel Kurul, Tüzük Genel Kurulu ve Olağanüstü Genel Kurul için tüm hazırlıklarını yaptı. Ali Dürüst, Mete Başol ve Cela Gürcan'ı listesinden çıkaracak olan Ünal Aysal, Yönetim Kurulu üye sayısını da azaltacak.Galatasaray'da yönetim içinde sürekli olarak yaşanan fikir ayrılıkları nedeniyle çıkan krizler sonunda Başkan Ünal Aysal'ı isyan ettirdi.


Önümüzdeki aylarda yapacağı hamleleri şimdiden belirleyen Aysal, Mali Genel Kurul, Tüzük Genel Kurulu ardından da Olağanüstü Genel Kurul için harekete geçti.


Aysal'ın programına göre Mart'ta Mali, Nisan'da Tüzük, Haziran ayında ise Olağanüstü Genel Kurul yapılacak.


Öztürk kalıyor, Dürüst gidiyor


Aysal'ın, önce tüzük değişikliğini gerçekleştireceği sonra da Olağanüstü Genel Kurul'da yönetim içinde bazı isimleri liste dışı bırakacağı ifade edildi.


Sürekli olarak Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'ün adı yönetimden gideceklerin başında anılmıştı ancak asıl gidecek ismin İkinci Başkan Ali Dürüst olduğu öğrenildi.


Aysal'ın sürekli muhalif olan ve herkesle ters düşen Dürüst'ün yanı sıra Mete Başol ve Celal Gürcan ile de yolları ayırmaya karar verdiği belirtildi.


Kurullar bağımsız seçilecek


Bu üç ismin de Faruk Süren tarafından desteklenen isimler olması ise dikkat çeken başka bir konu oldu. Başkan'ın yeni yapılacak kongre içinde tüzükte özel değişiklikler yaptığı buna göre yönetim kurulunun 10 artı 3 kişiden değil 7 artı 3 kişiden oluşacağı ifade edildi.


Daha önce her başkan adayı kendi disiplin ve sicil kurullarını oluştururken yeni tüzüğe göre disiplin ile sicil kurulları listesi bağımsız adaylar tarafından yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2012, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63