Olimpiyatlara Kahramanmaraş'ta hazırlanıyorlar

Olimpiyatlara Kahramanmaraş'ta hazırlanıyorlar

TOHM Projesi kapsamında 13 sporcu hazırlıklarını Kahramanmaraş'taki trap atış poligonunda sürdürüyor.


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü'nün 19 ilde başlattığı Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi  (TOHM)  Projesi kapsamında 13 sporcu hazırlıklarını Kahramanmaraş'ta sürdürüyor.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Kahramanmaraş'ın yanı sıra Kocaeli, Aydın, Adana ve Kastamonu'dan gelen 7'si erkek 13 sporcunun, üç antrenör gözetiminde Kahramanmaraş Belediyesi Mustafa Topçuoğlu trap atış poligonunda haftada 6 gün antrenman yaptığını söyledi.


Sporcuların olimpiyatlarda Türkiye'ye derece getireceklerine inandığını ifade eden Kabakçı, "Sporcuların konaklama ve eğitim alanları ulusal standartlarda. Başarmak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Türkiye'de TOHM projesi oturmuş en düzenli il Kahramanmaraş'tır" dedi.


Atıcılık antrenörü Ali Emre Günay da başarılı sporcular yetiştirmek için çalışmaları yoğun şekilde sürdürdüklerine işaret ederek, "Hazırlıklar çok iyi gidiyor. Sporcuların performansları yükselirken, daha profesyonel yaşamaya başladılar" diye konuştu.


Sporcularından İlker Karabudak ise küçük yaşlarda babasının vesilesiyle havalı tabancayla başladığı atıcılıkta, çeşitli dereceler elde ettikten sonra 2011'de milli takıma seçildiğini söyledi. Karabudak, Avrupa ve Dünya şampiyonalarının yanı sıra 2020 olimpiyatlarında başarılı sonuçlara imza atmayı hedeflediğini kaydetti.


Sporculardan Ezgi Ece Parlak da Türkiye'de gerçekleştirilen şampiyonalarda elde ettiği dereceler sayesinde TOHM projesine seçildiğini ifade etti.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 06:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER