İstanbul'un Tuzlaspor kulübü, son dakika gelişmeleriyle sarsıldı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Tuzlaspor Başkanı Mehmet Berzan İlhanlı hakkında ciddi suçlamalardan dolayı soruşturma başlattı.

Başkan İlhanlı'nın "Malvarlığı değerlerini aklama", "7258 sayılı kanuna muhalefet", "Malvarlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek" ve "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" suçlarıyla ilgili soruşturulduğu belirtildi.

Kılavuzlu'daki Spor Alanı İstiklalspor'a Kazandırıldı: Hedef Şampiyonluk! Kılavuzlu'daki Spor Alanı İstiklalspor'a Kazandırıldı: Hedef Şampiyonluk!

tuzlaspor-logosu

PASSOLİG SKANDALI

Tuzlaspor'un gündemine geçen sene ve bu sene ait çarpıcı bir konu da Passolig skandalı oldu. Kulübün, 17 bin TL, 21 bin TL, 35 bin TL ve 50 bin TL gibi yüksek rakamlara bilet sattığı ancak bu biletlerin çoğunun satılmış olmasına rağmen tribünlerin bomboş görünmesi, dikkat çekici bir durum oluşturmuştu. Bu konuyu gündeme getiren gazeteci Ağırel, aynı durumun Erzurumspor maçında da yaşandığını ifşa etmişti.

AĞIREL'İN İDDİALARI

Gazeteci Ağırel, yazısında Tuzlaspor'a dair iddialarını detaylı bir şekilde paylaşmış ve Tuzlaspor Başkanı ile yaptığı görüşmenin içeriğini kamuoyuyla paylaşmıştı. Yaşanan gelişmelerin ardından Ağırel, savcılık tarafından bilgi aktarımı için çağrıldığını duyurdu.

Spor dünyası, Tuzlaspor Başkanı İlhanlı'nın geleceğine dair merakla bekleyişini sürdürüyor.

Editör: İsa Aslantaş