Mesajında, 23 Nisan 1920’nin sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olmadığını, aynı zamanda millet egemenliğine dayalı demokrasinin ve Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı önemli bir gün olduğunu ifade eden Vali Ünlüer, çocuklara duyulan güvenin bir ifadesi olarak bu bayramın tüm çocuklara armağan edildiğini belirtti.

Vali Ünlüer, çocuklara seslenerek, onların ülkenin ümitleri, istikbali ve yarınları olduğunu söyledi. Geleceğin Türkiye’sinin, aydınlık, mutlu, gelişmiş ve kalkınmış olacağına inandığını ifade eden Ünlüer, çocuklardan tarihlerini iyi bilmelerini, insana değer vermelerini, milli ve manevi değerlere önem vermelerini ve yeniliklere açık olmalarını beklediklerini dile getirdi.

Gaziantep’ten Kahramanmaraş’a: Mutlu Kaya Büyükşehir Belediyesi’nde! Gaziantep’ten Kahramanmaraş’a: Mutlu Kaya Büyükşehir Belediyesi’nde!

Mesajını Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarına saygıyla anarak sonlandıran Vali Ünlüer, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerle kutladı.