15 yıllık aşure geleneği devam ediyor!

15 yıllık aşure geleneği devam ediyor!

Saçaklızade vakfının 15 yıldır muharrem ayı içerisinde geleneksel olarak düzenlediği aşure programı, Cuma namazını müteakip Çarşıbaşı Camii ve Abdülhamit Camii’nde düzenlenecek.


Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen, Cuma günü düzenlenecek olan aşure programıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Demirdöğen, bu yılkı düzenlenecek olan aşure programının üzerinde çok durduklarını belirterek bunun sebebinin ise ülkemizde yaşanan terör olaylarına karşı hep birlikte bir arada olmak ve dua etmek olduğunu söyledi.


‘Tüm halk davetli’


Bu yılki düzenlenecek olan aşure programının kendileri için daha ayrı bir öneme sahip olduğunu söyleyen Demirdöğen, Cuma günü Çarşı-başı ve Abdülhamit Han Caminde düzenlenecek olan aşure programına tüm halkı davet etti. Demirdöğen, “Bildiğiniz gibi ülkemizde şu anda büyük sıkıntılar var. İçinde bulunduğumuz muharrem ayı birliğe, dirliğe ve kardeşliğe vesile olmasını diliyoruz. Bizim aşure programımız 15 yıldır devam ediyor ve artık geleneksel haline gelmiş durumda. Biz istiyoruz ki bu aşure programıyla hem Çarşı-başı camiimiz de hem de ülkemizin en büyük camilerinden biri olan Abdülhamit Han Camiimizde devlet adamlarımız, halkımız ile bir araya gelsin omuz omuza olalım, kol kola olalım. Bu iki camiimizde 10 bin aşure dağıtacağız ve Cenabı Allahtan diliyoruz ki Muharrem ayı da Ümmet-i Muhammede birlik, dirlik, kardeşlik getirsin. Bu yılki düzenleyeceğimiz aşure programının üzerinde bu kadar çok durmamızın sebebi de ülkemizde ki yaşanan terör olaylarından dolayı hep birlikte bir araya gelmek ve dua etmektir. Cuma günü düzenlenecek programa tüm Kahramanmaraş halkını bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 05:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63