Çığ kurbanı hemşire toprağa verildi

Çığ kurbanı hemşire toprağa verildi

Gümüşhane'nin Torul ilçesi Zigana Dağı'nda çığ altında kalarak hayatını kaybeden emekli hemşire Hüsniye Sarıbıyık, memleketi Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde toprağa verildi.

Kızını ve torununu ziyaret etmek için gittiği Trabzon'da kış yürüyüşüne katılan ve çığ altında kalarak yaşamını yitiren emekli hemşire Hüsniye Sarıbıyık'ın cenazesi, dün akşam saatlerinde karayoluyla Andırın'a getirildi.

Sarıbıyık'ın cenazesi sabah saatlerinde Andırın Devlet Hastanesi morgundan alınarak baba ocağına getirildi. Cenazenin getirilişi sırasında Sarıbıyık'ın yakınları sinir krizleri geçirdi. Hüsniye Sarıbıyık'ın cenazesi daha sonra Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Andırın Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Annesinin cenazesiyle birlikte Trabzon'dan gelen hemşire Deniz Eroğlu ise güçlükle ayakta durabildi. Yakınları tarafından teselli edilen Deniz Eroğlu, annesinin mezarına toprak attı.

Kış yürüyüşüne son anda katılmayarak ölümden dönem Deniz Eroğlu, annesinin ardından gözyaşı döktü. Hüsniye Sarıbıyık'ın cenazesine Osmaniye Belediye Başkanı Davut Çuhadar, Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan da katıldı.

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2009, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63